Odnawiamy technologię dla lepszej przyszłości.

Najbardziej niezawodne laptopy? Raport awaryjności 2022

Niezawodne laptopy cechują się niską awaryjnością, które mogą zależeć od wielu czynników, w tym od marki i modelu laptopa, sposobu użytkowania, warunków pracy oraz wieku urządzenia. Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na awaryjność laptopów:

 1. Marka i model – niektóre marki laptopów są bardziej renomowane i cenione ze względu na ich jakość i niezawodność, podczas gdy inne marki mogą mieć gorszą opinię w tym zakresie. Podobnie, niektóre modele laptopów mogą być bardziej awaryjne niż inne ze względu na wykorzystanie tańszych komponentów, słabą konstrukcję lub niedopracowany projekt;
 2. Sposób użytkowania – sposób, w jaki korzystasz z laptopa, może wpłynąć na jego trwałość i niezawodność. Na przykład, zbyt częste ładowanie i rozładowywanie baterii może przyspieszyć jej zużycie, a nagłe wstrząsy lub upadki mogą uszkodzić wrażliwe komponenty;
 3. Warunki pracy – warunki, w jakich używasz laptopa niewątpliwie może mieć wpływ na jego trwałość. Na przykład, pracy w wysokiej temperaturze lub wilgotności może uszkodzić niektóre elementy wewnętrzne, a pył i brud mogą blokować układy chłodzenia i przyspieszać zużycie;
 4. Wiek urządzenia – starsze laptopy są bardziej podatne na awarie ze względu na naturalne zużycie i starzenie się komponentów. Regularne konserwacje i wymiana zużytych części mogą pomóc w utrzymaniu laptopa w dobrej kondycji.
laptopy poleasingowe poznan

Ranking niezawodności laptopów może się różnić w zależności od różnych źródeł i metodologii użytej do oceny. Jednakże, istnieją kilka rankingów opartych na badaniach i analizach przeprowadzonych przez niezależne firmy i organizacje, takich jak Consumer Reports, Laptop Mag, czy SquareTrade. Zanim przejdziemy do rankingu niezawodności laptopów poleasingowych w 2022 roku niewątpliwie, warto zobaczyć jak oceniane są poszczególne marki w zagranicznych zestawieniach w kontekście nowych laptopów.

Według The Techno Bug, które bazowało na przeprowadzanych coroczne badaniach w kategorii „Najlepsze i najgorsze marki laptopów” firmy Laptop Mag godne uwagi, w 2022 roku jest to, że wśród najlepszych laptopów po dwóch latach na pierwszym miejscu marka Lenovo została zdetronizowana przez zwycięzcę 2022 Best and Worst laptop Brands, firmę HP. W trakcie okresu testowego, firma HP bezapelacyjnie, zdobyła dziewięć nagród Editor’s Choice za wiodące w branży produkty, takie jak 13-calowy HP Spectre x360, HP Envy 13t, a także HP Chromebook x2. Firma nie bała się innowacji, wprowadzając na rynek pokryty skórą HP Spectre Folio.

Scoring pokazany na poniższych grafikach dotyczy roku 2020, gdyż w tym roku ostatni raz Laptop Mag wypuściła swój autorski ranking natomiast The Techno Bug wydało swoją wersję za 2022 rok.

1. Najlepsze laptopy 2022 – HP (86/100)

najbardziej niezawodne laptopy 2022 1

(Image credit: Laptop Mag)

Firma HP awansowała na pozycję nr 1 w raporcie „Najlepsze i najgorsze marki 2022” ponieważ, osiągnęła bardzo dobre oceny w recenzjach, znakomite konstrukcje, imponujące innowacje oraz najwyższą jakość i wybór.

2. Niezawodne laptopy 2022 – ASUS (83/100)

najbardziej niezawodne laptopy 2022 2

(Image credit: Laptop Mag)

Jak twierdzą, fortuna sprzyja odważnym. Za rok 2022 Asus awansował na drugie miejsce dzięki innowacjom, które dostarczył na stół, w tym ScreenPad i zawias ErgoLyft. Projekty laptopów Asus wydaje się, że nadal robią wrażenie i firma oferuje szeroki wachlarz produktów.

Laptopy poleasingowe

APPLE

apple macbook poznań

od 1 999 zł

Laptopy poleasingowe

DELL

poleasingowe laptopy dell latitude

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

HP

poleasingowe laptopy hp zbook

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

LENOVO

poleasingowe laptopy lenovo thinkpad x1 carbon

od 599 zł

3. Najlepsze laptopy 2022 – DELL (81/100)

najbardziej niezawodne laptopy 2022 3

(Image credit: Laptop Mag)

Dell nadal jest jednym z pierwszych spójnych i przyszłościowych marek laptopów, utrzymując swoje trzecie miejsce w rankingach The Tech Bug przez trzeci rok z rzędu. Producent komputerów z siedzibą w Austin pozostał w pobliżu najwyższej stawki z jego linią laptopów Premium (na czele z linią XPS).

4. Niezawodne laptopy 2022 – ALIENWARE (81/100)

najbardziej niezawodne laptopy 2022 4

(Image credit: Laptop Mag)

Firma Alienware, nowicjusz w zestawieniu najlepszych i najgorszych marek 2022, zajmuje czwarte miejsce, niewiele ustępując swojej firmie macierzystej. Znana z laptopów do gier, firma Alienware wprowadziła wiele innowacji, w tym przeprojektowane oprogramowanie Alienware Command Center.

5. Najlepsze laptopy 2022 – LENOVO (76/100)

najbardziej niezawodne laptopy 2022 5

(Image credit: Laptop Mag)

Och, jakże potężni upadli. Marka, która zajęła pierwsze miejsce w zeszłym roku, spadła na miejsce piąte z powodu kilku słabych recenzji i nieciekawej pomocy technicznej. Mimo, że Lenovo nie radziło sobie w 2022, sprzedawca wciąż lądował w górnej połowie rankingów, ze względu na kilka innowacyjnych funkcji i tym samym duży wybór laptopów, które ma w ofercie.

Jeżeli jesteś ciekawy dalszych miejsc w rankingu „Najlepsze i najgorsze marki 2022” zapraszam na stronę The Techno Bug. Myślę, że kontrowersyjne jest dziesiąte miejsce Apple. W jaki sposób został wyliczany ten scoring? Każdej marce laptopa przypisano ocenę na podstawie 100-punktowej skali. Punkty przyznane zostały w pięciu kategoriach: Design, Recenzje, Wsparcie techniczne/gwarancja, Innowacja i Jakość oraz Różnorodność.

laptopy poleasingowe poznan leonarda

Raport niezawodności komputerów wg RESCUECOM (niezawodne laptopy)

Zanim przejdę do przytoczenia treści ze strony RESCUECOM to doprecyzuję tylko, że chodzi o raport najbardziej niezawodnych laptopów 2020. Tak. Niestety. To ostatni rok, gdzie ta firma udostępniła na swojej stronie tego typu raport (chyba, że nie umiem szukać to dajcie link w komentarzu do nowszej wersji 😎)

Microsoft zajmuje upragnione pierwsze miejsce w wakacyjnym raporcie niezawodności komputerów RESCUECOM 2020. Lenovo i Apple są tuż za nim. SYRACUSE, N.Y., 13 października 2020 – Microsoft zajmuje pierwsze miejsce pod względem niezawodności komputerów według corocznego wakacyjnego raportu niezawodności komputerów RESCUECOM; Lenovo zajmuje drugie miejsce, a Apple zdobywa brązowy medal.

Laptopy poleasingowe

APPLE

apple macbook poznań

od 1 999 zł

Laptopy poleasingowe

DELL

poleasingowe laptopy dell latitude

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

HP

poleasingowe laptopy hp zbook

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

LENOVO

poleasingowe laptopy lenovo thinkpad x1 carbon

od 599 zł

Chciałbym przytoczyć więcej treści natomiast czytając bezpośrednie cytaty CEO firmy mam wrażenie, że Microsoft chyba dołożył kilka dolarów, aby ten materiał zyskał na objętości ze słowem kluczowym – Microsoft.

„Kiedy kupujesz Surface, jesteś zasadniczo chroniony przed różnego rodzajem problemów, które regularnie mogą dotknąć innych komputerów”

„Microsoft tworzy produkty o niezawodności komputerowej o ligę wyższej niż to, co robią inne marki, i to się opłaca ich klientom”

mówi RESCUECOM CEO David A. Milman.

Klienci, którzy chcą kupować od marek o imponującej niezawodności komputerów, mogą również rozważyć Lenovo i Apple. Oprócz drugiego miejsca w rankingu niezawodności komputerów, Lenovo oferuje różne modele komputerów, które spełnią każde zadanie – wiele z nich jest tańszych od konkurencji (przyp. red. nie byłbym taki pewny).

Najbardziej niezawodne marki komputerów według RESCUECOM za 2020 rok.

Marka Udział w rynku komputerowym w USA Udział w liczbie napraw w Rescuecom1 Punktacja2 Stopień niezawodności3
1. Microsoft 4.4% 1.42% 235 A+
2. Lenovo 15.6% 6.2% 189 A
3. Apple 13% 8.63% 114 B+
4. Asus 4.4% 3% 112 B
5. HP 32.8% 24.64% 100 C
6. Dell 26.1% 20.93% 94 C-
7. Acer 2.7% 2.66% 77 D+
8. Samsung 1% 2.53% 30 D-

źródło: www.rescuecom.com/

1- Procentowy udział marki w liczbie połączeń z centrum obsługi telefonicznej RESCUECOM.
2- Obliczony procent komputerów wypuszczonych na rynek w stosunku do liczby zgłoszeń naprawczych dla poszczególnych marek.
3- Przypisane przez RESCUECOM w celu uproszczenia systemu punktacji niezawodności.

Awaryjność laptopów poleasingowych – ranking wg Precio.pl za 2022 rok

Przygotowany raport awaryjności laptopów poleasingowych 2022 roku oparty jest na danych z systemu serwisowego firmy Precio S.C.  Łącznie zarejestrowaliśmy 149 zgłoszeń serwisowych dla sprzętu kupionego w naszej firmie. Zgłoszenia gwarancyjne stanowiły 48% wszystkich reklamacji najczęściej wybieranych marek — HP, DELL, Lenovo. Poniższe zestawienie tabelaryczne przedstawia informacje, która marka zyskała miano „Pogromca Serwisów 2022”

Marka Wskaźnik awaryjności*

Stosunek napraw gwarancyjnych/pogwarancyjnych

1. HP 0,76 1,23
2. DELL 1,04 0,66
3. Lenovo 1,77 0,88

* wskaźnik wyliczany według autorskiego wzoru przedsiębiorstwa

0
Zgłoszenia serwisowe
0%
Zgłoszeń gwarancyjnych

Gdybyśmy chcieli uwzględnić markę Apple, która ze względu na małą próbę nie zakwalifikowała się do rankingu niezawodności laptopów 2022 to właśnie przedstawiciel z Cupertino zyskałby naszą odznakę „Pogromca Serwisów 2022”. Nie zarejestrowaliśmy żadnego zgłoszenia serwisowego laptopów MacBook gwarancyjnego czy pogwarancyjnego sprzętu, który został sprzedany przez Precio.pl.

Trwałość laptopów zależy od wielu czynników, takich jak materiały, konstrukcja, sposób użytkowania i warunki pracy. Każda firma, która startowała w 2022 roku po naszą odznakę słynie z wytrzymałych laptopów i są często wykorzystywane w biznesie czy w sektorze wojskowym. Warto również zwrócić uwagę na modele oznaczone symbolem MIL-STD-810G, co oznacza, że spełniają one standardy wytrzymałościowe określone przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

laptopy poleasingowe warszawa

W 2021 roku najgorzej wypadła marka HP, co nie pozwala na znalezienia jakiś analogii w poszczególnych latach. Jak widać życie używanych laptopów rządzi się własnymi prawami. Jedynie marka DELL zawsze stabilnie zajmuje drugie pudło w rankingu na przestrzeni 3 lat. Ranking 2020 mocno został przez was konstruktywnie skrytykowany dlatego nie będę więcej do niego nawiązywać. Dzięki temu wprowadziłem kilka usprawnień i teraz możemy już drugi rok z rzędu opierać się na tym samym wskaźniku awaryjności by Precio.pl 😊.

Należy pamiętać, że nie każda awaria laptopa poleasingowego ma taką samą wagę. Problem z klawiaturą nie stanowi tak poważnego problemu, czy awarii jak uszkodzona płyta główna. Oczywiście finalnie powodują frustrację i brak możliwości pracy. Poniżej przedstawiłem krótkie zestawienie najczęściej występujących awarii. Dla porównania zapraszam do rankingu niezawodności laptopów 2020 oraz najbardziej niezawodnych laptopów na rynku Q1 2022 (niestety nie udało mi się przygotować pełnego zestawienia za 2021).

Najczęstsze rodzaje awarii laptopów poleasingowych w 2022 roku

Ilu użytkowników tyle możliwych awarii – a właściwie opisów awarii od Klientów. Studiując opisy zgłaszanych awarii w laptopach poleasingowych w szczególny stan umysłu wprowadziły mnie określenia:

„… poszły dymy…”

„… coś mocno tłucze …”

„… ktoś włożył USB-C w port USB i od tego czasu laptop się nie włącza …”

„… ekran przeskakuje …”

I oczywiście nie naśmiewam się z tych opisów tylko wczuwam się w rolę serwisantów, którzy często muszą mocno się gimnastykować, aby dociec prawdy. Do najczęściej zgłaszanych problemów z laptopami można zaliczyć:

 • nie uruchamia się,
 • czarny ekran,
 • nie ładuje,
 • trzeszczące głośniki,
 • klawiatura nie działa,
 • zalany,
 • głośna praca,
 • problem z baterią,
 • problem z dyskiem

Największy odsetek zgłoszeń dotyczył problemów z brakiem możliwości uruchomienia laptopa czy problemem z ładowaniem.

HP – najbardziej niezawodne laptopy poleasingowe 2022

W związku z tym, że ilość awarii używanych laptopów różniła się w porównaniu z reklamacjami nowego sprzętu biznesowego, który również sprzedajemy do naszych partnerów. W tym roku również zamieściliśmy raport awaryjności nowych laptopów biznesowych za 2022. Sam byłem ciekaw tej batalii poleasingowe vs nowe – starcie finałowe. Przejdź na stronę główną tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach. Po chwili na ogłoszenia parafialne myślę, że warto wrócić do sedna sprawy 😊

Dla wszystkich tych, którzy nie znają serii EliteBook -to seria biznesowych laptopów produkowanych przez firmę Hewlett-Packard (HP). Są one zaprojektowane przede wszystkim z myślą o profesjonalnych użytkownikach, takich jak menadżerowie, projektanci, inżynierowie czy specjaliści IT, którzy potrzebują solidnego i wydajnego sprzętu do pracy. Laptopy z serii EliteBook cechują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa.

Zalety laptopów poleasingowych (niezawodne laptopy)

Wady laptopów poleasingowych

Warto pamiętać, że każdy produkt używany może mieć swoje wady, dlatego przed zakupem laptopa poleasingowego warto dokładnie go przetestować i zwrócić uwagę na wszelkie niedoskonałości.

Laptopy poleasingowe

APPLE

apple macbook poznań

od 1 999 zł

Laptopy poleasingowe

DELL

poleasingowe laptopy dell latitude

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

HP

poleasingowe laptopy hp zbook

od 599 zł

Laptopy poleasingowe

LENOVO

poleasingowe laptopy lenovo thinkpad x1 carbon

od 599 zł

Awaryjność nowych laptopów biznesowych – ranking wg Precio.pl za 2022 rok

Awaryjność laptopów jest ważnym aspektem, na który zawsze powinniśmy zwrócić uwagę przez zakupem urządzenia. Zgodnie z danymi, laptopy poleasingowe w naszym zestawieniu mają wyższy indeks awaryjności w porównaniu z nowymi laptopami biznesowymi. Należy jednak pamiętać, że skala sprzedaży sprzętu poleasingowego jest zdecydowanie większa niż nowych jednostek.

Według statystyk, najmniej awaryjne laptopy poleasingowe w naszym zestawieniu mają indeks awaryjności na poziomie 0,76. Z drugiej strony, nowe laptopy biznesowe mają indeks na poziomie 0,37 – co oznacza, że biorąc pod uwagę jedynie suche dane dwukrotnie rzadziej trafiały do nas nowe jednostki na akcje serwisowe. Akcje serwisowe opierały się często na naprawach bezpośrednio u Klienta z uwagi na wykupione gwarancje on-site. Więcej o tego typu gwarancji wspomnieliśmy tutaj.

0
Indeks awaryjności nowych laptopów

Współczynnik awaryjności dla nowych laptopów biznesowych został opracowany dla całej grupy nowego sprzętu, ponieważ nasza sprzedaż opiera się w ponad 90% na laptopach marki Lenovo. Z tego właśnie powodu nie zrobiłem rozbicia na poszczególne marki.

Warto zaznaczyć, że wybierając nowe laptopy biznesowe teoretycznie mamy większą pewność co do jakości urządzenia i mniejszej awaryjności w porównaniu z laptopami poleasingowymi. Indeks na poziomie 0,37 pokazuje jednak, że nowy sprzęt wcale nie jest taki doskonały i również potrafi ulec awarii.

Podsumowując, laptopy biznesowe to inwestycja w wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność, co ma znaczenie dla firm i organizacji, które zależą od stabilnej pracy urządzeń i ochrony swoich danych. Fajnie byłoby w przyszłości gdyby duże sklepy z nową elektroniką pokusiły się o tego typu ranking. Miło byłoby nam móc porównać nasze dane z inną wielką „sieciówką”.

FAQ – Pytania i odpowiedzi:

Jaki tani laptop kupić?2023-02-19T21:32:21+01:00

Mając jedynie 1000 zł w budżecie na zakup laptopa zdecydowanie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kupno laptopa poleasingowego. W tej cenie nowy laptop konsumencki będzie o bardzo słabej jakości a jego wydajność będzie pozostawiać sporo do życzenia. Ofertę na tanie laptopy znajdziesz tutaj.

Jaki laptop wybrać do pracy w domu?2023-02-19T18:00:18+01:00

Laptopy poleasingowe do zdecydowanie najlepszy wybór. Otrzymujemy w zamian laptop o charakterze biznesowym i dając drugie życie elektronice robimy coś w ochronie naszej planety.

Co jest lepsze Asus czy Lenovo?2023-02-19T17:57:43+01:00

Zdecydowanie warto byłoby inaczej postawić do pytanie. Czy lepszy jest laptop poleasingowy czy konsumencki? Zdecydowanie jakościowo jak i finansowo więcej korzyści osiągnąć można kupując laptopy poleasingowe – a tam nie występują laptopy Asus. Firmy wyposażają swoich pracowników w biznesowe serie takie jak EliteBook, Latitude, ThinkPad z uwagi na ich jakość i niezawodność.

Jakiej firmy są dobre laptopy?2023-02-19T17:53:38+01:00

Zdecydowanie w najbliższych latach warto postawić na laptopy poleasingowe takich marek jak: DELL, HP, Lenovo z uwagi na przystępne ceny jak ich biznesowy charakter.

Jakie laptopy kupić w 2023?2023-02-19T17:51:58+01:00

Bazując na rankingu najbardziej niezawodnych laptopów 2022 będą to laptopy poleasingowe HP z serii EliteBook (poleasingowe laptopy biznesowe).

Jakie laptopy psują się najczęściej?2023-02-19T17:49:34+01:00

Najbardziej awaryjne laptopy w 2022 roku w naszym raporcie okazały się produkty marki Lenovo. Firma ta zanotowała spadek z 1 miejsca (najmniej awaryjne) w roku 2021 na miejsce trzecie w roku 2022.

Jakiej firmy laptopy są najmniej awaryjne?2023-02-19T17:46:13+01:00

Jeżeli weźmiemy pod uwagę nasz ranking niezawodności laptopów 2022 to należałoby postawić na laptopy marki HP. Najniższy wskaźnik awaryjności pozwolił nam przyznać firmie Hewlett-Packard historyczną odznakę „Pogromca Serwisów 2022”.

By |2023-04-10T21:54:09+02:0019 lutego 2023|Porady|1 komentarz

Podaj dalej, jeżeli uznasz, że warto!

Współzałożyciel firmy Precio.pl. Twórca mięsistych wpisów blogowych. Fan dobrego audiobooka. O laptopach poleasingowych mogę mówić, pisać godzinami. Dawanie drugiego życia elektronice po prostu daje mi FAN! #NoweNieZawszeJestLepsze

1 komenarz

 1. Kamil 21 lutego 2024 w 18:13- Odpowiedz

  Ze wszystkich laptopów jakie miałem HP to najgorszy sprzęt pod każdym względem nie polecam za żadne pieniądze

Zostaw komentarz