Laptopy poleasingowe.

Laptopy poleasingowe — najlepszy wybór do pracy i zabawy

Jeszcze nie tak dawno, bo kilka lat temu, sporo osób nie do końca wiedziało, co myśleć o sprzęcie poleasingowym. Niezwykle opłacalny przegrywał w starciu z nowymi komputerami. Dziś, śmiało możemy powiedzieć, że sytuacja zmienia się, a laptopy poleasingowe zdobywają rynek szturmem i cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ na to ma wiele czynników, o których piszemy poniżej.

Jak zwykle w biznesie, na wzrost popularności urządzeń poleasingowych wpłynęło kilka przyczyn, zarówno czysto produktowych, jak i dotykających wielu aspektów rynkowych. Zmiany w tym systemie naczyń połączonych doprowadziły do sytuacji, w której jeszcze bardziej wzrosła opłacalność laptopów poleasingowych. Oczywiście cieszy nas to i po raz kolejny pokazuje, że wybraliśmy dobrą drogę, jeśli chodzi o branżę sprzętu IT. Jeśli — tak jak my — wiesz już, że używane komputery poleasingowe to dobry wybór, zapraszamy do zakupów. Jeśli natomiast jeszcze się wahasz, przeczytaj ten tekst, a przekonasz się, że laptopy poleasingowe spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Poleasingowe biznesowe laptopy w sklepie on-line Precio.pl!

Może chcesz tchnąć życie w inny sprzęt komputerowy?

KOMPUTERY POLEASINGOWE

MONITORY POLEASINGOWE

Prosto z półki, czyli co z nowymi laptopami?

Oczywiście nowe laptopy same w sobie są dobrym sprzętem. Wyposażone — z reguły — w najnowsze podzespoły, nieużywane, na pełnej gwarancji. Problemy zaczynają się pojawiać dopiero wówczas, gdy spojrzymy na nie w odpowiednim kontekście. O co chodzi? Otóż po pierwsze musimy pamiętać o tym, że nowy sprzęt niezwykle szybko traci na wartości. Tak naprawdę już w momencie przysłowiowego wyjęcia z pudełka tracimy od dwudziestu do trzydziestu procent wartości. Przy sprzęcie kosztującym w granicach trzech i pół tysiąca złotych, nasza strata wynosi od siedmiuset do nawet tysiąca pięćdziesięciu złotych. Sporo, prawda? Niestety, ale tego nie da się przeskoczyć, rynek weryfikuje wszystko i niezależnie od tego, z jakim sprzętem komputerowym mamy do czynienia, zawsze jest tak samo — strata jest znacząca.

Kolejna kwestia to problemy z dostępnością. Dotykają one całej branży IT, a wynikają między innymi z pandemii i tego, jak wpłynęła na rynek surowców, lokalne fabryki i możliwość transportu towarów. Przez to, że wielu producentów ma problemy z wytwarzaniem konkretnych podzespołów, nowe laptopy często okazują się niedostępne lub dostępne w niewielkiej liczbie. Znacznie ogranicza to możliwość wyboru sprzętu w pełni dopasowanego do naszych potrzeb. Warto też spojrzeć na kwestię cen, ponieważ rosną one w dość szybkim tempie. Widać to zwłaszcza na przykładzie kart graficznych, których aktualne ceny przekraczają te sugerowane przez producentów nawet o kilkaset procent.

Ostatecznie trzeba wziąć pod uwagę wspomniane kwestie i zastanowić się, czy przypadkiem nie lepiej postawić na laptopy poleasingowe — tańsze, dostępne oraz niezwykle wydajne. To rzecz jasna indywidualna decyzja, natomiast jeśli spojrzymy na sytuację obiektywnie, to może okazać się, że urządzenia sprzedawane po okresie leasingu są bardzo atrakcyjne, znacznie bardziej niż jeszcze kilka lat temu.

Dlaczego warto wybrać laptopy poleasingowe?

To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Jest ich kilka i — na całe szczęście — znamy je wszystkie. Co ważne, są one permanentnie aktualne, a więc nie ma na nie wpływu ani sytuacja rynkowa, ani upływający czas. Zestawienie sprzętu poleasingowego z urządzeniami nowymi pozwoli wyciągnąć zawsze te same wnioski. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Cena laptopów poleasingowych

To jeden z największych atutów tego rodzaju sprzętu. Laptopy poleasingowe to gwarancja ceny zdecydowanie niższej niż w przypadku sprzętu nowego. Nie mówimy tu o dwustu, czy trzystu złotych, a raczej kwotach oscylujących wokół tysiąca złotych i większych. Wspominaliśmy już o tym, że nowe komputery zaraz po zakupie tracą od dwudziestu do trzydziestu procent wartości, prawda? W przypadku urządzeń poleasingowych działa to na Twoją korzyść — im więcej na wartości straci nowy laptop, tym mniej za niego zapłacisz!

To, że ceny komputerów poleasingowych są niższe, to jedno, ale trzeba też zwrócić uwagę na opłacalność takiego sprzętu, stosunek ceny do oferowanych możliwości. Tutaj ponownie omawiane urządzenia wypadają naprawdę dobrze. Pomimo tego, że mowa o laptopach używanych, wciąż zapewniają one wysoką wydajność. Zestawiona z ceną, okazuje się naprawdę atrakcyjna. Jeśli więc szukamy dobrego, wydajnego sprzętu w stosunkowo niskiej, atrakcyjnej cenie — warto wybrać laptopy poleasingowe.

Poleasingowe biznesowe laptopy w sklepie on-line Precio.pl

Producenci z najwyższej półki

Firmy, które decydują się na leasing komputerów, zazwyczaj wybierają topowych producentów. Wynika to między innymi z faktu, iż wspomniani producenci oferują tzw. serie biznesowe swoich produktów. Mowa o laptopach projektowanych i wytwarzanych z myślą o zastosowaniach w szeroko rozumianym biznesie. Praca biurowa, prezentacje, wystąpienia, spotkania z klientami, duża mobilność, wydajność i niezawodność — oto, czym powinien wyróżniać się taki sprzęt.

Wybór sprzętu firmowanego przez największych światowych producentów daje nam jeszcze jedną korzyść. Chodzi o jakość wykonania, która uchodzi za najlepszą na rynku. Renomowane firmy nie mogą sobie pozwolić na żadne uchybienia w procesie produkcyjnym, a co za tym idzie, gotowe produkty cechuje ponadprzeciętna trwałość. Dobrze o tym pamiętać, gdy podejmujemy decyzję, jakiego laptopa wybrać — nowego czy poleasingowego.

Serie biznesowe laptopów

Przyjrzyjmy się raz jeszcze laptopom poleasingowym. W większości należą one do wspomnianych powyżej serii biznesowych. Pisaliśmy już o ich trwałości, która znacznie przewyższa laptopy konsumenckie, a więc skierowane do zwykłego użytkownika. Z czego to wynika? Producenci stosują materiały wyższej klasy, produkując laptopy biznesowe. W większości są one wykonane z metalu, często wyróżniają się wyższą odpornością na wstrząsy, kurz, czy zachlapanie. Jeśli komputer jest wykonany z plastiku, wówczas jest to plastik grubszy, zdecydowanie bardziej odporny. Trzeba też pamiętać o designie takich komputerów. Otóż jest on zdecydowanie bardziej elegancki, utrzymany w nowoczesnym stylu. Nic dziwnego, wszak dobra prezencja jest istotna w biznesie, a laptop o charakterze biznesowym z założenia ma nam towarzyszyć podczas spotkań z klientami, czy w trakcie rozmaitych prezentacji. Wszystkie te atuty sprawiają, że urządzenia poleasingowe zyskują coraz większą przewagę nad sprzętem konsumenckim.

Laptopy poleasingowe — wydajność godna pozazdroszczenia

Pomimo tego, że laptopy poleasingowe to sprzęt używany o kilkuletniej historii, to bardzo często bez trudu dorównuje, a nierzadko przewyższa możliwości nowych laptopów oferowanych w tej samej lub podobnej cenie. Wynika to z podzespołów zastosowanych do produkcji laptopów biznesowych. Z reguły są one bardzo wydajne i doskonale dopasowane do siebie. Pełna kompatybilność, szereg przemyślanych rozwiązań i duża moc obliczeniowa — przyjrzyjmy się temu bliżej.

W pierwszej kolejności spójrzmy na procesory wykorzystywane w laptopach poleasingowych. Najczęściej są to jednostki marki Intel. To producent, jakiego nie trzeba przedstawiać. Jego procesory serii i5 i i7 — a takie zazwyczaj są montowane w sprzęcie biznesowym — słyną z wydajności, a także maksymalnej wielozadaniowości. To bardzo istotne w trakcie pracy, gdy jednocześnie szukamy czegoś w sieci, piszemy maila, mamy otwarty program do edycji zdjęć, a w tle leci muzyka. Tylko szybki, wielowątkowy procesor będzie w stanie ogarnąć i podtrzymać takie zamieszanie. Na całe szczęście laptopy poleasingowe dysponują właśnie takimi układami.

Wsparcie dla procesora stanowi pamięć RAM. Jest to pamięć operacyjna, która sprawia, że — upraszczając — procesy wykonywane są szybciej. Wszystko zależy od jej wielkości. Laptopy poleasingowe są z reguły wyposażone w co najmniej osiem gigabajtów tego typu pamięci. To wystarczająca liczba do wykonywania niemal wszystkich zadań związanych z codzienną pracą. Oczywiście nie ma też problemu, aby znaleźć modele wyróżniające się pamięcią RAM w liczbie szesnastu, a nawet trzydziestu dwóch gigabajtów. Wszystko zależy od tego, do jakich zadań sprzęt ma być wykorzystywany. To kluczowe pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć, zanim zaczniemy szukać komputera idealnego dla naszych potrzeb. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze.

Niemal wszystkie komputery oferowane w PRECIO.PL wyposażone są w szybkie dyski SSD. To absolutna podstawa w dzisiejszych czasach, rozwiązanie, które znacznie przyspieszyło działanie sprzętu elektronicznego. Pamiętaj — niezależnie od tego, jakiego rodzaju sprzęt planujesz zakupić, zwróć uwagę, aby był wyposażony w dysk twardy typu SSD (Solid-State Drive). To gwarancja szybkiego odczytu i zapisu danych, a więc bezproblemowego działania oprogramowania, w tym systemu operacyjnego. Choć dyski SSD zaraz po wejściu na rynek były stosunkowo drogie, to dziś można je nabyć w korzystnych cenach. Właśnie dlatego nasze laptopy poleasingowe wyposażone są w tego rodzaju jednostki pamięci. To olbrzymi atut, o jakim trzeba pamiętać.

Teraz kilka słów, o czymś, na co niewiele osób zwraca uwagę. To błąd, ponieważ klawiatura — bo o niej mowa — jest w naszej opinii jednym z najważniejszych podzespołów. W laptopach biznesowych korzystamy z niej niemal przez cały czas. Musi być więc nie tylko wygodna, ale przede wszystkim trwała. Wiedzą o tym producenci sprzętu z linii biznesowych, dlatego laptopy poleasingowe mogą pochwalić się klawiaturami najwyższej klasy. Dostosowane do ciężkiej pracy, maksymalnie ergonomiczne i niebywale trwałe. Docenisz je po jakimś czasie — gwarantujemy. Co więcej, wiele laptopów dostępnych w naszej ofercie dysponuje podświetlaną klawiaturą, co jeszcze bardziej podnosi ich komfort użytkowania.

Matryca — ostatnia, ale nie mniej ważna. Jeśli chodzi o laptopy biznesowe, to w większości z nich znajdziemy matryce matowe. To dobra wiadomość. Są one wygodne w użytkowaniu, co docenimy na co dzień. Laptopy poleasingowe z matrycą matową to przede wszystkim dobra czytelność, brak odbicia w ekranie, niezłe kolory. Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, czy w podróży, możemy być pewni, że utrzymamy odpowiedni komfort pracy. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, to najczęściej mamy do czynienia z matrycami o przekątnej wynoszącej 12, 13, 14 lub 15,6 cali. Tak szeroki zakres umożliwia wybór sprzętu w pełni dopasowanego do naszych preferencji.

Laptop na lata, czyli trwałość sprzętu poleasingowego

Jak już wspominaliśmy, laptopy poleasingowe to w większości sprzęt pochodzący z serii biznesowych renomowanych producentów. Dzięki temu możemy być spokojni o ich trwałość. Jakość wykonania takiego sprzętu stoi na najwyższym poziomie. Mowa tutaj o solidnych materiałach, precyzyjnym spasowaniu
elementów, jak też — w wielu przypadkach — certyfikatach świadczących o zwiększonej odporności na wstrząsy, czy zachlapanie. Taki laptop będzie nam
służył przez wiele lat bez najmniejszych problemów.

Kwestia trwałości jest istotna również w sytuacji, gdy szukamy sprzętu dla najmłodszych. Jak wiadomo, dzieci często mają problem z delikatnym traktowaniem urządzeń elektronicznych, dlatego trwałość laptopów poleasingowych jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Z tego samego powodu bardzo często wszelkiego rodzaju placówki oświatowe wybierają sprzęt pochodzący z serii biznesowych. To świetna decyzja, jaką warto podjąć.

Gdzie kupić laptopa poleasingowego?

Skoro wiemy już, że warto postawić na sprzęt poleasingowy, pora zastanowić się, gdzie powinniśmy się udać, aby go zakupić. Z jednej strony mamy cały internet — morze sklepów, przypadkowych sprzedawców, dużych i mniejszych firm. Jest też Allegro, portal niezwykle popularny, na którym na pewno znajdziemy mnóstwo egzemplarzy poleasingowych komputerów. Odpowiedzmy sobie na pytanie — gdzie najlepiej kupić sprzęt poleasingowy?

Zawsze byliśmy zdania, żeby to, co eksperckie zostawić ekspertom i właśnie z ich usług korzystać. Tylko takie podejście da nam pewność wysokiej jakości obsługi oraz sprzętu godnego uwagi. Reasumując, specjalistyczne sklepy zajmujące się dystrybucją laptopów poleasingowych to najlepszy wybór. Po pierwsze, będą one w stanie zaoferować nam bogaty asortyment wysokiej klasy sprzętu, a po drugie — dysponują wiedzą i doświadczeniem, jakie pozwalają na udzielanie przydatnych porad w zakresie wyboru komputera odpowiadającego naszym potrzebom.

Precio.pl — sklep z historią, któremu warto zaufać

Nie jesteśmy na rynku od wczoraj, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że świetnie znamy branżę, w której działamy. Lata doświadczeń, starań i ciężkiej pracy pozwoliły nam stworzyć markę cieszącą się renomą. Nasze grono klientów nieustannie się powiększa, co tylko pokazuje, że znamy się na swojej pracy i warto nam zaufać.

Każde zamówienie to dla nas osobna historia. Inne potrzeby, odmienne oczekiwania. Niezależnie od tego, o jak dużym zakupie mowa, do każdego klienta podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Doradzimy w wyborze, pomożemy rozwiązać ewentualne trudności. Możesz na nas liczyć. Poniżej dowiesz się czemu.

Sprawdzony sprzęt, wysoka jakość

Każdy komputer, jaki znajduje się w naszej ofercie, został przed wystawieniem na sprzedaż sprawdzony przez techników Precio.pl. Dzięki temu masz gwarancję, że kupujesz komputer sprawny, wolny od wad. Co więcej, komputery są również czyszczone, a w niektórych przypadkach doposażane w ulepszone podzespoły — np. dodatkową pamięć RAM, czy większy dysk SSD. Tylko takie podejście pozwala zapewnić klientów o najwyższej jakości proponowanych produktów.

Bogaty wybór laptopów poleasingowych

Udało nam się zbudować szeroką ofertę laptopów znanych marek. Proponujemy między innymi sprzęt Dell, Lenovo, HP, Apple. To firmy znane i cenione na całym świecie, w których asortymencie znajdziemy serie biznesowe. Naszą ofertę budowaliśmy w myśl zasady — jakość przede wszystkim. Proponujemy wyłącznie sprzęt pozwalający na komfortową pracę, tutaj nie ma wyjątków. Dysponujemy różnymi komputerami, tak, aby być w stanie odpowiedzieć na potrzeby szerokiego grona potencjalnych klientów. Gwarantujemy, że u nas znajdziesz dokładnie to, czego szukasz — zapraszamy.

Nie wiesz, co wybrać? Pomożemy!

W Precio.pl pracują specjaliści, przed którymi świat IT nie ma tajemnic. Jeśli więc nie jesteś do końca pewny, jaki laptop będzie dla Ciebie odpowiedni, wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze. Na podstawie Twoich potrzeb, tego, do czego chcesz wykorzystywać komputer, z jakiego oprogramowania korzystać i kilku innych informacji, przygotujemy listę modeli spełniających Twoje wymagania. Jesteśmy tu po to, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i rozwiać ewentualne wątpliwości. Nie czekaj — zadzwoń lub napisz.

Serwis laptopów poleasingowych

To niezwykle istotna kwestia, zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Precio.pl to także serwis komputerowy. Co to znaczy? Otóż gwarancja, jakiej udzielamy na komputery, będzie realizowana przez nas, w naszym serwisie. Możesz więc liczyć na najwyższą jakość opieki, wysokiej klasy części i regularne informacje na temat Twojego sprzętu, awarii i sposobów rozwiązania problemu. Oczywiście świadczymy też usługi pogwarancyjne. Znamy nasz sprzęt, dlatego wiemy, jak zabrać się za jego naprawę. Decydując się na zakup w naszym sklepie, masz pewność, że w razie jakichkolwiek problemów Twoim komputerem zajmą się sprawdzeni fachowcy.

Szybka wysyłka, bezpieczne pakowanie

Na koniec rzecz nie mniej ważna. Otóż każdy zakup wysyłamy w jak najkrótszym czasie, abyś nie musiał niepotrzebnie czekać na swój sprzęt. Dokładamy też wszelkich starań, aby paczka była maksymalnie zabezpieczona. Tylko i aż tyle.

Wiemy, że dla wielu osób — dla nas również — to oczywistość, ale wierzcie nam, nie wszyscy sprzedawcy zwracają na to uwagę. Niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z opóźnioną wysyłką i paczką, w której było więcej niczym niewypełnionego miejsca, niż towaru. U nas nie ma takiej możliwości — zapewniamy szybką wysyłkę i bezpieczne pakowanie.

Laptopy poleasingowe od Precio.pl

Podsumowując, laptopy poleasingowe to sprzęt mający mnóstwo zalet. Warto o tym pamiętać, gdy postanowimy wymienić nasz aktualny komputer na nowszą, wydajniejszą maszynę. Sprzęt z serii biznesowych jest nie tylko szybki, ale też posiada szereg funkcjonalnych rozwiązań, które docenią osoby na co dzień pracujące przy komputerze. Ponadprzeciętna trwałość to kolejny atut, tak samo, jak elegancki design. Jeśli dołożymy do tego atrakcyjną cenę — pozostaje nam ruszać na zakupy. Chętnie podpowiemy, na jakie komputery najlepiej zwrócić uwagę. Gorąco zapraszamy do kontaktu. Życzymy udanych zakupów.