Praca lub nauka zdalna? Nie możesz zapomnieć o kamerce internetowej z wysoką jakością obrazu. Tylko wtedy będziesz widoczny dla innych, a często także słyszalny, bo wiele modeli ma wbudowany mikrofon. Jednak, jaką kamerkę wybrać, aby spełniła Twoje wszelkie oczekiwania? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka ważnych kwestii.

Kamerka internetowa – kiedy to dobry zakup?

Kamerki internetowe są nieodzownym elementem wyposażenia każdego pracownika zdalnego. Jeżeli tylko często udzielasz się również poprzez wideorozmowę na przykład na konferencji online, potrzebujesz jej. To jednak nie koniec, również uczniowie i studenci w ostatnim czasie stosunkowo często uczęszczają na lekcje i zajęcia właśnie zdalnie. W wielu przypadkach muszą pokazać swoją twarz, aby udowodnić wykładowcy czy nauczycielowi, że naprawdę są obecni.
To wciąż nie wszystko, warto sięgnąć po kamerkę internetową, gdy jeden z członków rodziny na przykład ojciec, pracuje za granicą i chciałby regularnie widywać się z dziećmi czy żoną. W tych wszystkich przypadkach kamerka internetowa nie tylko będzie przydatna, czasem może pozwolić utrzymać kontakt z bliskimi, a często również będzie konieczna, jak w przypadku studiów czy pracy. Co ważne, nie musisz stawiać na drogie urządzenia, na rynku znajdziesz na przykład kamerki internetowe do 100 złotych, które wyświetlą obraz w dobrej jakości, a do tego będą wyposażone w mikrofon.

Kamerka z mikrofonem – bardzo dobra opcja

kamera internetowa z mikrofonem

Z laptopami nie ma takiego problemu, wiele z nich ma wbudowany mikrofon wraz z kamerką. Jednak nie wszystkie, wtedy do wideorozmów będziesz potrzebował urządzenia z dwoma funkcjami. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda, gdy mowa o komputerach stacjonarnych. Dlatego, jeśli potrzebujesz nie tylko kamerki, ale również mikrofonu, lepiej postaw na sprzęt, który będzie miał go wbudowanego. Po co inwestować dodatkowe pieniądze, skoro można mieć dwa w jednym?

Gdy wybierasz takie urządzenie, pamiętaj o jakości mikrofonu. Z pewnością najlepiej sprawdzi się model ze wbudowanym i zabudowanym mikrofonem, tak aby Twój głos był bezproblemowo słyszalny, jednocześnie zewnętrzne szumy nie ingerowały w dźwięk po drugiej stronie. Co więcej, mikrofon powinien być czuły na mowę, aby możliwe było prowadzenie konferencji, jeśli osoba mówiąca stoi lub siedzi nieco dalej od urządzenia.

Rozdzielczość obrazu w kamerkach internetowych

Kamerka internetowa do laptopa to przede wszystkim urządzenie, które ma wyświetlać obraz Ciebie w dobrej jakości. Tylko wtedy Twój rozmówca będzie zadowolony. W dzisiejszych czasach nie musisz stawiać na bardzo drogi sprzęt, aby było to możliwe. Wiele kamerek internetowych do 100 złotych oferuje jakość obrazu HD, a więc 720p i to w 30 klatkach na sekundę.

Taki wynik bez dwóch zdań robi wrażenie, w końcu wiele telewizorów wciąż wyświetla obraz właśnie w takiej rozdzielczości. Do samej jakości, warto wspomnieć o soczewce obiektywu. Nic nie pomoże rozdzielczość, jeśli ta szybko ulegnie uszkodzeniu czy zanieczyszczeniu. Sięgnij więc po taką z twardego szkła na przykład 4G. 

Dodatkowe oświetlenie wbudowane w kamerkę

Tanie kamerki internetowe na przykład od firmy Manta mają jeszcze jedną ciekawą funkcję. Wiele modeli wyposażonych zostało w oświetlenie LED. Wokół urządzenia znajdują się niewielkie diody, które nieco rozświetlą przestrzeń przed sprzętem, co za tym idzie, nawet w słabym świetle Twoja twarz będzie dobrze widoczna. Wiesz już, jaką kamerkę internetową wybrać, postaw więc na jeden z modeli dla siebie.

Materiał Partnera