Systemy ERP są bardzo popularne w większych firmach. W ostatnich latach coraz więcej mniejszych przedsiębiorstw także decyduje się na ich wdrożenie. Być może wynika to z poznania systemu podczas pracy w korporacji i próba przeniesienia korzyści płynących z tego do swojego biznesu. Dla wielu osób problemem przy decyzji o wdrożeniu systemu ERP do swojej firmy jest strach o trudność obsługi. W poniższym wpisie postaramy się więc opisać, jakich umiejętności wymaga system ERP od swoich użytkowników i kto powinien się zainteresować wdrożeniem takiego systemu.

Czy korzystanie z enova365 jest skomplikowane?

Wiele osób, szczególnie tych z mniejszą wiedzą techniczną, z pewnością myśli że korzystanie z systemu ERP jest skomplikowane. W enova365 znajduje się bowiem wiele danych, rozbudowane menu i mnogość przycisków. Jak jednak przekonało się wiele osób, to tylko pierwsze wrażenie, wynikające ze stanięciem oko w oko z rozbudowanym systemem. Zapoznając się z kolejnymi funkcjami użytkownik szybko odkryje bowiem, że to bardzo przyjazna platforma.

Warto zauważyć w tym miejscu, że ten system, jak wiele innych systemów ERP, potrafi zastąpić sporo narzędzi używanych dotąd w firmie. Podłączone do różnych baz danych często także wymagały zapoznania się w celu nabrania biegłości w obsłudze.

Codzienne użytkowanie jest więc dość proste, choć aby wdrożenie do systemu przebiegało bez problemów, wiele firm decyduje się na przeprowadzenie szkolenia dla swoich pracowników.

enova365

Szkolenie enova365 – czy warto zapoznać pracowników z systemem ERP?

Wdrożenie systemu ERP w każdej firmie zawsze wiąże się z wieloma aspektami. Przede wszystkim trzeba dobrze przemyśleć, jakie moduły systemu będą potrzebne w firmie, a jakie są zbędne. Trzeba następnie odpowiednio skonfigurować cały system i połączyć go z bazami danych lub centralną bazą danych. Pracownicy firmy, a czasem nawet jej kontrahenci otrzymują odpowiednie uprawnienia w jego obrębie. Dzięki temu każdy ma dostęp tylko do takich danych, jakich potrzebuje.

Podczas wdrożenia warto zadbać także o odpowiednie przeszkolenie pracowników z obsługą systemu. Można przygotować materiały graficzne lub krótki film wideo obrazujący podstawy obsługi. Wiele firm, szczególnie większych, decyduje się na zorganizowanie szkolenia. Czasami uczestniczy w nim przedstawiciel dostawcy systemu ERP, który rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na pytania pracowników.

Choć system jest dość prostym w obsłudze, intuicyjnym narzędziem, warto przygotować taki szkolenie.

Dlaczego warto używać enova365?

Wdrożenie systemu w swojej firmie niesie wiele korzyści. Przede wszystkim to narzędzie pozwala zastąpić wiele innych, dotychczas używanych systemów i programów. Sprawdza się w wielu działach. Dużą zaletą jest możliwość stworzenia jednej, centralnej bazy danych. Działania w enovie są skalowalne – w razie potrzeby można rozwijać możliwości dawane przez system, praktycznie bez ograniczeń. Oprogramowanie jest także uniwersalne dzięki wielu dostępnym modułom odpowiedzialnym za obsługę konkretnych potrzeb firmy i jej pracowników.

Materiał Partnera