Sapphire prezentuje nową wersje RX 590 na 50-lecie AMD.

Wszyscy miłośnicy marki zapewne już od paru miesięcy o tym wiedzą, inni niekoniecznie – w tym roku założona w 1969 roku firma AMD obchodzi swoje 50 lecie. Z tej okazji firma Sapphire przygotowała specjalną edycje karty graficznej dedykowanej głównie dla graczy Sapphire Nitro+ Radeon RX 590 8GB. W wersji na 50 urodziny AMD karta ma złoty kolor i jest to chyba jedyna rzecz, która wyróżnia tą karte na tle innych, bo zmiany techniczne są, choć nieznaczne. W urodzinowej wersji producent fabrycznie podkręcił zegary, dzięki czemu ta karta graficzna pracuje na tych samych częstotliwościach co karta ze specjalnej edycji i wersja z OC.

Źródło: hardforum

W karcie zastosowano autorskie chłodzenie Dual-X, 8GB GDDR5 w układzie POLARIS 30XT oraz standardowe; HDMI, DisplayPort, DVI-D. Ceny karty na różnych zagranicznych serwisach zaczynają się w okolicach 300 euro, na informacje czy karta pojawi się również w Polsce, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Choć w karcie wiele nie zmieniono – to jest to na pewno miły gest zarówno dla marki, jak i jej największych fanów. Zespół Precio.pl życzy AMD wszystkiego najlepszego i kolejnych udanych 50 lat w branży.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu


SONY ZAPOWIEDZIAŁO NOWE PLAYSTATION