Google wie co masz na myśli

Jeszcze kilka lat temu, aby znaleźć w sieci artykuł, który nas interesuje musieliśmy uważnie dobierać słowa kluczowe, dziś możemy to robić mniej rozważnie, ale dzięki algorytmowi BERT google zrozumie nas „po ludzku”.

Wprowadzenie algorytmu BERT ma być najważniejszą aktualizacją i nowością w wyszukiwarce GOOGLE od 5 lat. BERT ma wykrywać słowa kluczowe i odkrywać w jakim kontekście zostało ono użyte. Sam GOOGLE twierdzi, że przed wprowadzeniem aktualizacji co dziesiąte wyszukanie jest błędne, właśnie ze względu na źle rozumiany kontekst. Nowy algorytm ma być skuteczny, a przede wszystkim zapewnić większą trafność wyszukań. BERT ma służyć również jako narzędzie do walki z autorami stron, którzy swoją popularność zawdzięczają źle rozumianemu kontekstowi przez wyszukiwarkę, niestety na początku BERT będzie tylko i wyłącznie w języku angielskim, na pozostałe języki trzeba będzie troche poczekać.

Jest to największa aktualizacja od wprowadzenia RainBrain, czyli systemu opierającego się na sztucznej inteligencji, który zaczął poprawiać literówki i domyślać się synonimów wyrazów podawanych przez użytkowników. 


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu