Sony od lat zapowiada, że swoim nowym tworem otworzy kolejną generacje konsol do gier. Od dawna już wiadomo, że trwają prace nad nową PLAYSTATION. Choć nie zdradzono nazwy nowej konsoli i możemy się tylko domyśleć, że będzie to PLAYSTATION 5. To dziś padły pierwsze konkrety ze specyfiki nowej konsoli.

NOWOŚCI W PLAYSTATION 5

Architekt systemu Mark Cerny zdradził, że w nowej konsoli znajdziemy procesor od AMD – 8 rdzeniowy Ryzen 3 generacji. Przede wszystkim w konsoli postawiono na lepszą grafike i szybsze ładowania. Więc nikogo nie powinno zdziwić, że w konsoli znajdziemy karte graficzną bazującą na AMD RADEON NAVI, która pozwoli nam cieszyć się jakością 8K oraz korzystać z dobrodziejstw ray tracingu. Podzespołem mającym zapewnić nam szybkość ładowania, oraz ogólną poprawe wydajności konsoli, będzie dysk SSD. Przeciętny czas ładowania Spider-Mana powinien skrócić się z 15 sekund na PS4  do około sekundy na nowej konsoli. PS5 ma obsługiwać również technologie dźwięku 3d- czyli dźwięk przestrzenny.

Jedną z najcenniejszych informacji dotyczących nowej konsoli od Sony, jest wsteczna kompatybilność, której niestety brakło w aktualnej 4generacji Soniaka. W związku z tym, wielu użytkowników, zwłaszcza graczy RDR2, będzie chciała się zapewne przenieść na nowszą konsole, by ujrzeć dziki zachód na swoich monitorach w jakości 8K.

Źródło: Econotimes

Premiera PS5 według wielu doniesień miała odbyć się w 2019 roku, jednak według najnowszych informacji z wielu źródeł, konsola ukaże się dopiero w 2021 roku. Ciekawe jak odpowie na to Xbox, ja jednak czekam z niecierpliwością na PS5.

 


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu