laptopy-poleasingowe-youtube

Monitor LED HP EliteDesk E231

Jeżeli poszukujesz monitora do biura lub domu, energooszczędnego z dużym 23″ calowym ekranem, wąskimi ramkami oraz LEDowym podświetleniem? Mam dla Ciebie idealną propozycję. HP EliteDesk E231 – bo o nim będzie dzisiaj mowa, to sprzęt, który od momentu swojej rynkowej premiery z miejsca stał się wyborem wielu grafików, architektów czy graczy. Wszystko dzięki wszechstronnemu zastosowaniu oraz bardzo wielu opcjom konfiguracyjnym. Sprawdźmy więc, co ten HP naprawdę potrafi.

Specyfikacja techniczna

HP EliteDesk E231 wyposażony jest w matowy ekran o przekątnej 23 cale (58,4 cm) w standardzie Full-HD (1920×1080). Panel TFT podświetlany jest równomiernie diodami LED. Kontrast statyczny wynosi 1000 : 1 (dynamiczny 5,000,000 : 1) Częstotliwość pracy – 60Hz. Monitor przy tym jest bardzo cienki i zajmuje nie wiele miejsca na biurku. Wyposażony został w 3 porty do podłączania: VGA, DVI oraz DisplayPort. Dodatkowo monitor posiada wbudowany koncentrator USB, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do dwóch gniazd USB 2.0 typu B. Sterowanie funkcjami HP E231 odbywa się przez przyciski umieszczone na frontowej obudowie. Monitor można regulować zarówno w pionie (na wysokość) jak i w poziomie (stopień odgięcia), można również obrócić go o 90 stopni i przeglądać wówczas strony internetowe czy arkusze w trybie horyzontalnym. Mimo dużych rozmiarów, monitor waży około 5,90 kg, więc jak na sprzęt tej klasy, jest całkiem leciutki.

Wrażenia z pracy

Pierwsze podłączenie monitora i sami mamy możliwość przekonać się jak jasno i czytelnie świeci ekran. W moim przypadku okazało się, że pracował tylko na 70% swoich możliwości, więc jasność oraz kontrast wypadają jak najbardziej na plus. Producent podaje czasu reakcji matrycy – 5 ms (mili sekund). Grając w Fifę, nie uświadczyłem żadnego smużenia więc uważam, że wartość ta jest jak najbardziej wystarczająca. Przyjemność z grania jest uzasadniona, monitor nadaje się do tego idealnie, odwzorowanie kolorów oraz duża rozdzielczość (1920×1080) powodują, że wszystkie informację bez problemu mieszczą się na ekranie zapewniając nam naprawdę duży komfort. Praca w programach graficznych jest doskonała dzięki dużemu polu widzenia. HP uzyskało naprawdę uniwersalny i komfortowy w użyciu obraz. Jeżeli do tej pory korzystałeś z mniejszej rozdzielczości ekranu, momentalnie docenisz zalety EliteDesk E231. Czego mi osobiście brakuje?  Wbudowanego gniazda HDMI oraz głośników. Nie mniej, adapter DisplayPort – HDMI to koszt 20 kilku złotych, a zewnętrzne głośniki będą grały zdecydowanie lepiej niż te najlepsze wbudowane. Do niczego innego nie można się przyczepić, w swojej klasie jest to bardzo porządny sprzęt.

Podsumowanie

HP EliteDesk to bardzo solidny produkt. Nadaje się do zastosowań indywidualnych, jak gry czy oglądanie filmów. Bardzo przyjemnie i wygodnie można na nim pracować, świetnie współpracuje z arkuszami Excela (w trybie pivot) – posiadając dwa monitory umieszczone obok Siebie możemy zbudować naprawdę potężne stanowisko do pracy, zarówno dla programisty czy architekta. E231 daje nam wiele możliwości ustawień, praca na nim nie męczy naszego wzroku, podświetlenie jest równomierne a obraz bardzo wyraźny. Najważniejszą informację zostawiłem jednak na koniec, koszt tego monitora w Precio.pl to 234,99 zł (tak, za 23″ bez żadnej skazy, sprzęt kategorii A+), polecam zdecydowanie zakup.

Zalety

  • Łatwa zmiana ustawień położenia
  • Wygodna obsługa menu
  • Rewelacyjna cena

Wady

  • Brak wejścia HDMI
  • Brak wbudowanych głośników 

OCENA:

8,5/10
8.5/10

KUP TERAZ Monitor LED HP E231 23” Full HD w Precio.pl