[kc_row use_container=”yes” force=”no” column_align=”middle” video_mute=”no” _id=”385592″][kc_column width=”12/12″ video_mute=”no” _id=”649099″][kc_column_text _id=”870873″]


laptopy-poleasingowe-youtube

Monitor LED 23″ Eizo EV2316W FHD

Marka EIZO to w świecie monitorów synonim bardzo wysokiej jakości i rozwiązań skrojonych pod użytkownika. Oczywiście, jak to zwykle bywa, za jakość trzeba dużo płacić. Ale nie w przypadku testowanego dzisiaj egzemplarza z Precio.pl – Eizo EV2316 można tam nabyć w cenie 309 złotych! Dodam, że nie tak dawno, trzeba było płacić za ten 23 calowy monitor 4 x (słownie: cztery) razy tyle. Zachęciłem? 

Jeżeli w życiu nie kierujesz się tylko ceną, postaram się przedstawić poniżej kolejne argumenty, dzięki którym zapragniesz mieć EV2316 w swoim domu lub biurze. Recenzję uważam za otwartą.

Panel sterowania

Regulowana podstawa

Tył monitora

2 x USB Audio In / Słuchawki

Specyfikacja techniczna

Monitor posiada standardowe złącza przyłączeniowe: DisplayPort, DVI-D, D-Sub (VGA). Poza tym wbudowany koncentrator USB (dostępne dwa gniazda USB w standardzie 2.0) wyjście słuchawkowe (jack) oraz wejście dźwięku audio-in, co automatycznie sugeruje, że monitor posiada wbudowane stereofoniczne głośniki 2x1W, które grają zaskakująco przyjemnie. Sterownie opcjami odbywa się poprzez przyciski na frontowej ścianie, które oferuję nam poza bazowymi ustawieniami jasności i kontrastu, również wybór palety barw, trybu pracy czy zaawansowane funkcje ECO. 

Tutaj zatrzymamy się na moment, bo rozwiązania zaproponowane przez EIZO przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Monitor EV2316 wyposażony jest w czujnik optyczny, który zbiera na bieżąco informacje z naszego otoczenia. Przy agresywnych ustawieniach, monitor sam kontroluje jasność ekranu czy swoją pracę. Jeżeli nie wyczuje naszej obecności wyłącza się. Oczywiście, gdy tylko zauważy ruch ponownie – włącza się momentalnie. Rozwiązanie działa sprawnie, reaguje w przeciągu sekundy na zmienne warunki oświetleniowe i z tego co sugeruje nam monitor, realnie oszczędza na rachunku za prąd (zresztą, takie dane sam zlicza i nam podaje). Można oczywiście całkowicie pozbawić się tej funkcji, ale z własnych doświadczeń wiem, że w pracy to rozwiązanie jest bardzo mile widziane. 

Aktywny pobór mocy podczas pracy to tylko 14W. W trybie oszczędzania 0,3W. Dodatkowo monitor oferuje nam regulację wysokości (140 mm) oraz pochylenia matrycy (35° góra, 5° dół), obrotową podstawę (344°) oraz bardzo praktyczną funkcję PIVOT (monitor zamiast w poziomie, może pracować w pionie). Ze względu na zastosowanie bardzo cienkich ramek, dwa pracujące obok siebie EIZO oferują nam naprawdę dużą wygodę działania. Przekątna ekranu to 23 cale (58cm), rozdzielczość 1920 x 1080 (16:9), jasność: 250 cd/m², kontrast: 1000:1, czas reakcji: 5 ms.  Trochę się rozpisałem, ale możliwości monitora wyróżniają go w znaczący sposób od konkurencji. 

DisplayPort, DVI oraz VGA

Włącznik oraz zasilanie

Głośniki 1W

Obrotowa podstawa

Wrażenia z pracy

Jak zaznaczyłem na początku, monitory EIZO to sprzęt kierowany dla profesjonalistów. Od lat ich matryce, jak żadne inne realnie odzwierciedlają paletę kolorów. Stąd są bardzo często spotykane w biurach grafików czy architektów. Nie mniej nie widzę przeszkód, by męczyć swój wzrok używając innego monitora np podczas oglądania filmów w domu czy grania w nasze ulubione gry. Ja przez te kilkanaście dni testów tak przyzwyczaiłem się do jakości matrycy, że samo oglądanie telewizji było dla mnie nie naturalne i męczyło wzrok. Nie zdecydowałbym się jednak na zakup tego monitora jako całkowicie nowego głównie ze względu na wykraczająca poza mój budżet cenę. Sprzedawcy w Precio.pl oferują nam ten luksus pracy za ułamek oryginalnej ceny, czyniąc zakup więcej niż opłacalnym. To prawdziwa okazja. 

Możliwości ustawienia

Cienkie ramki

Dwa EIZO

Podsumowanie

Zdecydowanie POLECAM, nie potrafię wskazać słabych punktów tego monitora, począwszy od oceny parametrów a skończywszy na cenie. Wszystko działa tutaj na plus. Bardzo dobrze prezentuje się w biurze jak i w zaciszu naszego domu. Rozbudowane możliwości ustawienia ekranu, zaawansowane możliwości konfiguracji obrazu, bardzo dobre odwzorowanie kolorów zarówno podczas pracy jak i w używanych multimediach. Jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy, to niezbyt często spotykany kolor, ale mnie osobiście on w ogóle nie przeszkadzał.  

Zalety

  • Cienkie ramki
  • Bardzo dużo opcji ustawień
  • Aktywny tryb ECO
  • Rewelacyjna cena

Wady

  • Jasno szary kolor nie każdemu się spodoba
  • Mógłby jeszcze, nie wiem – sam za nas pracować

OCENA:

9,5/10
9.5/10

KUP TERAZ LED 23″ Eizo EV2316W FHD w Precio.pl

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]