Dell Latitude poleasingowy 7370 to smukły ultrabook – waży zaledwie 2 kg, a jego grubość to 14 mm. Wyposażony jest w energooszczędny procesor z rodziny Core m5 – można powiedzieć, ze to taki Macbook, ale z Windowsem. Nie grzeszy może wydajnością, ale niewielki rozmiar osiągnięty dzięki cienkim ramkom wokół 13-calowej matrycy o rozdzielczości FullHD, ze świetnymi kolorami i kątami widzenia sprawia, że jest to zdecydowanie dobry laptop z kategorii sprzętu do codziennego użytku. Jeżeli szukacie największej możliwej wydajności w cenie do 2000 zł, to szczerze – szukajcie jej gdzie indziej.

Dell Latitude 7370 m7

Najlepsze laptopy biznesowe od DELLa – więcej recenzji

Dell Latitude poleasingowy 7370 został zaprojektowany przez inżynierów ze zwróceniem uwagi na przenośność i nieinwazyjność tego urządzenia – laptop jest w stu procentach chłodzony pasywnie, a mówiąc inaczej – nie ma żadnego wentylatora. Jedyny dźwięk, jaki będzie się z niego wydobywał, to ten z głośników – które swoją drogą grają dość głośno i choć nie są najgłośniejsze, to zdecydowanie brzmią bardzo przyjemnie. Raczej sprawdzą się do wszystkich codziennych zastosowań. Ich brzmienia możecie posłuchać w wideorecenzji, którą znajdziecie na kanale Precio.pl na YouTube.

Laptopy poleasingowe DELL


Sprawdź

DO 1000 ZŁ

Laptopy poleasingowe HP


Sprawdź

DO 1000 ZŁ

Laptopy poleasingowe LENOVO


Sprawdź

DO 1000 ZŁ

W małym rozmiarze mieści się również mała bateria. 34 watogodziny to nie najlepszy wynik – ale jest to wybaczalne ze względu na rozmiar tego urządzenia. Przy typowym korzystaniu z Internetu bateria wystarcza na około 4 godziny pracy – co jest w zupełności wystarczającym wynikiem. Owszem, są laptopy pracujące dłużej na baterii, ale przekłada się to na ich zdecydowanie większy rozmiar – bateria musi się gdzieś zmieścić.

Dell Latitude 7370 cena

Laptop biznesowy z podświetlaną klawiaturą

Ważnym aspektem w codziennym użytkowaniu laptopa jest również klawiatura. Podświetlana klawiatura w układzie wyspowym nie ma co prawda trackpointa (i ten brak jest odczuwalny), ale o dziwo wyróżnia się głębokim skokiem oraz jasnym, dwustopniowo regulowanym podświetleniem.

Cienki laptop, który będzie nam prawdopodobnie często towarzyszył, musi mieć również odpowiednie wykonanie. I tutaj Dell trochę zawodzi – w pełni metalowa obudowa z metalową klapą matrycy oraz spodem i palmrestem pokrytymi gumą to trochę dziwne rozwiązanie – konkurencja bardzo często oferuje przecież klapę matrycy pokrytą gumą oraz plastikowe palmresty. Do pomysłu Della trudno się do tego rozwiązania przyzwyczaić – ręce na palmreście łatwo się pocą, a spód obudowy jest podatny na zarysowania. Trzeba jednak przyznać, że spasowanie elementów oraz jakość ich wykonania jest w Dellu Latitude 7370 na jak najwyższym poziomie.

Poleasingowe laptopy DELL


Sprawdź

DO 2000 ZŁ

Poleasingowe laptopy HP


Sprawdź

DO 2000 ZŁ

Poleasingowy laptop LENOVO


Sprawdź

DO 2000 ZŁ

Producent w tym modelu umożliwia użytkownikowi bezproblemowy dostęp do wnętrza urządzenia, co jest dość dziwne w przypadku ultrabooka. Wystarczy odkręcić kilka śrubek na spodzie laptopa oraz podważyć klapę – i już widać blaszki, które pasywnie chłodzą procesor oraz dysk SSD w formacie M.2, który oczywiście można wymienić na większy. Na tym niestety kończy się możliwość rozbudowy, ponieważ RAM jest wlutowany na stałe – ale przy tym procesorze 8GB w zupełności wystarczy. Dodatkowo w ultrabooku znajdziemy modem GSM, który umożliwi nam korzystanie z mobilnego internetu w podróży z naszym ultrabookiem.

dell latitude 7370 m5-6y57

DELL Latitude 7370 m5-6y57 – wydajność

DELL latitude poleasingowy 7370 wyposażony jest w procesor Core m5 6Y54 uzyskując przyzwoite 160 punktów w teście Cinebench R15 – jest to wynik trochę gorszy od dwurdzeniowej niskonapięciowej i5-tki, ale nie można zapomnieć o poborze prądu tego urządzenia i jego zastosowaniu. W Cinebench R20 wynik testu wzrasta o 200 punktów, kończąc go na 360 punktach, natomiast badanie PC Mark 10 wskazuje 2355 punktów. Temperatura procesora w tych testach rzadko przekraczała 70 stopni Celsjusza – raczej oscylowała wokół 65 stopni. Jak na pasywnie chłodzony procesor w małym ultrabooku – świetny wynik. Komputer pozostaje dzięki temu bezgłośny – głośność przy pełnym obciążeniu to 1.6 GHz, w turboboost – 2.5 GHz.

Laptopy DELL Precio.pl


Sprawdź

DO 2500 ZŁ

Laptopy HP Precio.pl


Sprawdź

DO 2500 ZŁ

Laptopy LENOVO Precio


Sprawdź

DO 2500 ZŁ

W grach nie ma cudów, ale jak na ten rozmiar laptopa, to jest okej. CS:GO na niskich ustawieniach jest od biedy grywalny, przy około 35 klatkach na sekundę, gorzej natomiast jest z pingiem w grach multiplayer – brak wbudowanego gniazda Ethernet zmusza nas do grania na Wi-Fi, jeśli nie mamy odpowiedniego adaptera, co często po prostu niszczy grę.

Na uwagę zasługuje jeszcze jeden pozytywny element tego urządzenia – złącza. Fakt, nie ma ich wiele – w końcu jest to ultrabook – ale jednak na lewej krawędzi znajdziemy dwa złącza USB typu C w standardzie Thunderbolt, z czego jedno służy do ładowania, które odbywa się dzięki załączonemu do zestawu zasilaczowi 45W. Do tego do dyspozycji użytkownika jest złącze microHDMI oraz tacka na karty SIM. Z drugiej strony zaś – czytnik kart pamięci microSD, gniazdo słuchawkowe combo oraz – uwaga – pełnowymiarowy port USB. Apple, wstydź się!

Dell Latitude 7370 opinie
Dell 7370 bateria

Dell Latitude 7370 opinie o matrycy

Wspomnieliśmy o bezramkowym ekranie 13-calowym – w tym modelu jest to matryca FullHD wykonana w technologii IPS. Jej kąty widzenia są zdecydowanie zadowalające, a kolory – nasycone i głębokie. Niestety, z ekranem jest mały problem – z naszych obserwacji oraz śledzenia informacji od użytkowników wynika, że nie można manualnie ustawić jasności ekranu; zawsze jest ona poprawiana jasnością automatyczną i nie da się tego niestety nigdzie wyłączyć. Najgorsze jest to, że ta jasność nie zależy od naszego otoczenia – często wpływa na nią to, co jest wyświetlane na ekranie.

Biznesowe laptopy DELL


Sprawdź

DO 3000 ZŁ

Biznesowe laptopy HP


Sprawdź

DO 3000 ZŁ

Biznesowy laptop LENOVO


Sprawdź

DO 3000 ZŁ

Pod ekranem znajdziemy aparat – jest całkiem niezłej jakości, a mikrofony w zupełności wystarczają do prowadzenia większości wideorozmów; można powiedzieć nawet, że są całkiem niezłe. Jedynym mankamentem jest aparat umieszczony nisko, bezpośrednio pod ekranem – to sprawia, że jeżeli przechylimy monitor do wygodniejszej do użytkowania pozycji, to nie widać całej naszej twarzy; przy innym ustawieniu – nie mamy kontaktu wzrokowego z rozmówcą, a jeżeli patrzymy w aparat, to nie widzimy tego, co dzieje się na ekranie.

Laptopy biznesowe znajdziesz w sklepie Precio.pl, a po więcej recenzji zajrzyj na nasz kanał na YouTube – zachęcamy do subskrybowania!

https://youtu.be/xNLk9npJ2D8