Niedziałające klawisze w laptopie w znaczący sposób utrudniają na nim pracę. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale na szczęście wiele z nich możemy rozwiązać samodzielnie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić klawiaturę w laptopie, przede wszystkim musisz wiedzieć, co się w niej zepsuło. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czego dokładnie dotyczy problem z klawiaturą w laptopie. Musisz dowiedzieć się, ile klawiszy nie działa, czy klawiatura w laptopie wariuje i nie odpowiada na komendy, a także czy świecą się na niej jakiekolwiek lampki kontrolne.

Czyszczenie klawiatury w laptopie

laptopy-poleasingowe-poznan

Najczęstszą przyczyną awarii klawiatury w laptopie jest jej zanieczyszczenie. Pod klawiszami gromadzą się resztki jedzenia, kurz oraz pyłki. W takich warunkach klawiatura w laptopie nie może poprawnie działać. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, laptop można odwrócić i wytrzepać z niego zabrudzenia. Ta metoda sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy kawałki śmieci nie podeszły pod klawisze, a znajdują się tylko między szczelinami. Jeżeli jednak  klawiatura w laptopie nie działa nadal, należy wyczyścić ją przy użyciu sprężonego powietrza. Uda się dzięki temu usunąć z niej wszelkie, nawet najdrobniejsze zabrudzenia.

Problem ze sterownikami w klawiaturze

Uszkodzenie, brak aktualizacji lub całkowity brak sterowników może być kolejnym powodem, dlaczego klawiatura nie działa w laptopie. Aby przekonać się, czy to jest powód dlaczego nie działa klawiatura w laptopie, należy zajrzeć do Menadżera Urządzenia i sprawdzić znajdujące się tam ustawienia. Czasem po prostu wystarczy wgrać nowe sterownika, aby niedziałająca klawiatura w laptopie zaczęła działać.

Zamieszanie z literami na klawiaturze

naklejki-klawiatura-laptopy

Bardzo częstym problemem jest zmiana liter na klawiaturze. Zwykle dotyczy to liter Y i Z. Najszybszym sposobem, jak naprawić klawiaturę w laptopie asus w takiej sytuacji, jest użycie kombinacji SHIFT+CTRL. Można również zrestartować komputer.


Laptopy poleasingowe – oferta!