Zastanawiasz się, jak zrobić screena na laptopie? Oto krótki poradnik.

Wciśnij przycisk Print Screent na klawiaturze

Jest to najprostszy sposób, w jak zrobisz print screen na laptopie. Najczęściej jest on podpisany skrótem PrtSc. Wciskając go, uwiecznisz to, co aktualnie znajduje się na ekranie. Obraz możesz przekopiować poprzez opcję „wklej” do dowolnego edytora tekstu lub programu do obróbki zdjęć. Możesz także przekopiować obraz używając skrótu CTRL+V.

Wciśnij przycisk Print Screen i fn na klawiaturze

Jeżeli przycisk Print Screen znajduje się na klawiaturze numerycznej, po prawej stronie klawiatury, nie zawsze można wykonać print screen w laptopie przy użyciu tylko tego jednego przycisku. Wystarczy jednak odnaleźć na klawiaturze przycisk funkcji „fn” i wcisnąć go w tym samym momencie, co Print Screen. Dzięki temu uda się pozyskać zrzut ekranu, który można będzie wkleić do dowolnego programu do obróbki.

Czy klawisz print screen w laptopie jest niezbędne do zrobienia zrzutu ekranu?

Zastanawiasz się, jak się robi screena na laptopie, jeżeli nie ma odpowiedniego klawisza na klawiaturze? Możemy skorzystać w tym celu z klawiatury ekranowej, ale wtedy uda się wykonać jedynie screena części ekranu, ponieważ reszta będzie zasłonięta przez panel.

laptopy polizingowe warszawa

Jak widać, jest kilka opcji, dzięki którym można zrobić zrzut ekranu. Ważne jest jednak aby wiedzieć, jak zrobić print screen na laptopie, ponieważ jest to niezwykle przydatna opcja pozwalająca na zapisanie określonego obrazu w bardzo szybkim tempie, bez najmniejszych problemów.


Tanie laptopy – sprawdź!