Bluetooth od momentu, gdy pojawiła się sieć WiFi znacząco stracił na popularności, jednak nadal wiele osób chce mieć bluetooth w laptopie i zastanawia się, jak w laptopie włączyć bluetooth. Szczególnie jest to rozwiązanie przydatne wtedy, gdy chcesz podłączyć do laptopa kilka urządzeń mobilnych w tym iPhone 11.

Większość laptopów posiada wbudowany adapter bluetooth, jednak w ustawieniach podstawowych rozwiązanie to jest wyłączone, aby niepotrzebnie nie obciążało baterii komputera wtedy, gdy użytkownik nie chce nic za pomocą tej sieci ani podłączać, ani przesyłać. W każdym momencie można jednak bluetooth w laptopie asus, jak i w każdym innym włączyć.

Jak sprawdzić, czy bluetooth na laptopie występuje?

poleasingowe-laptopy-poznan

Choć większość nowoczesnych laptopów ma bluetooth, czasem może spotkać nas niemiła niespodzianka. Podstawą jest więc, aby upewnić się, czy na pewno bluetooth laptop nasz posiada. Jak to zrobić? W niektórych modelach na klawiaturze znajduje się klawisz, dzięki któremu można uruchomić bluetooth. Jeżeli nie udało się znaleźć takiego przycisku, wystarczy wejść w panel sterowania, aby przekonać się, czy bluetooth laptop asus posiada.

Masz bluetooth? Teraz dowiedz się, jak włączyć bluetooth w laptopie

poleasingowe apple

Zwykle, włączenie bluetooth w laptopie odbywa się przy użyciu jednego przycisku znajdującego się na klawiaturze. Bluetooth powinien uruchomić się automatycznie po jego aktywowaniu. Jeżeli jednak tego przycisku nie ma lub po jego wciśnięciu żadna informacja nie pojawiła się, wejdź w panel sterowania, znajdź zakładkę: sprzęt i dźwięk, a następnie przejść do zakładki ustawienia bluetooth. Tam w szybki sposób aktywujesz tę opcję

Gdy już wiesz, jak włączyć bluetooth na laptopie bez problemu możesz z niego korzystać, w razie potrzeby.


Tanie laptopy – sprawdź!