Konfiguracja stacji HP zapewnia nam wszystko co niezbędne do pracy. Na początku wspomniałem o naprawdę potężnych podzespołach, które sobie dokładnie omówimy.
Procesor: Intel Xeon E5-1620 v4
Rodzina procesorów Xeon różni się od znanych rozwiązań z serii Core. Procesory Xeon przeznaczone są do rozwiązań wymagających ciągłej pracy oraz serwerów. Mają zaaplikowane więcej technologii (np pamięć – ECC, zabezpieczającą system przed niestabilnym działaniem oraz awarią), oferują często więcej rdzeni ale również mniejszą ich prędkość. Prezentowany model ma 4 rdzenie oraz 8 wątków, nominalna prędkość 3,60 Ghz. Procesory Xeon są przystosowane do zastosowań profesjonalnych, są droższe ale za to stabilniejsze. Przy budowaniu własnego zestawu domowego nikt ich nie poleci głównie ze względu na koszty zakupu, jednak w prezentowanym zestawie HP dostajemy go w cenie. Dzięki temu stacja robocza powinna służyć nam długą i bezawaryjną pracą bez koniecznych restartów systemu. Co ważne, HP zastosował w tym wypadku naprawdę mocne chłodzenie, więc o warunki pracy nie musicie się w ogóle martwić.
Grafika: Gigabyte GeForce GTX1660
Nie muszę chyba przedstawiać tej karty nikomu. Nowa technologia NVIDIA Touring, 6GB pamięci RAM, możliwość podkręcenia, dwa niezależne wentylatory pracujące w przeciwnych kierunkach. Na tą chwilę, idealna opcja zarówno do obliczeń w aplikacjach, montażu czy chociażby jako komputer do gier poleasingowy grając na najwyższych ustawieniach.
Dodatkowo zestaw wspiera pamięć operacyjna 2 x 16GB DDR 4 Hynix (oraz 6 wolnych banków pamięci do rozbudowy!), płyta główna HP212B (autorskie rozwiązanie dla tej konstrukcji), dysk SSD Crucial 256GB oraz 1TB dysk HDD.
Jeżeli chodzi o zastosowane porty, niczego nie powinno nam zabraknąć. Tył obudowy to dwa klasyczne wejścia PS/2 na mysz i klawiaturę, 4 porty USB 3.0, 2 porty USB 2.0, RJ45 LAN, wejście na mikrofon i głośniki. Dodatkowo z karty mamy wyjścia 3 x DisplayPort i jedno HDMI.