Przesiadka z telefonu z Androidem na Apple iPhone niesie za sobą wiele korzyści. Zanim jednak docenisz atuty nowego systemu operacyjnego, musisz zgrać wszystkie potrzebne dane ze swojego dotychczasowego smartfona. Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? Dziś podpowiadamy!

Przenoszenie danych z Androida na iPhone’a

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że po zakupie nowego telefonu, od razu będziesz chciał poznać jego funkcje i możliwości. Jednak zanim to zrobisz, musisz przenieść na niego wszystkie dane, w tym kontakty, zdjęcia, muzykę, a także dokumenty. Zanim przystąpisz do procesu, zadbaj o to, aby oba telefony były cały czas podłączone do sieci Wi-Fi, dzięki czemu możliwe będzie płynne przeniesienie danych. Oba urządzenia podłącz do źródła zasilania. W przeciwnym razie smartfon może się rozładować, a proces przenoszenia danych zakończy się niepowodzeniem. Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? Zrobisz to za pomocą aplikacji Przenieś do iOS, która w prosty sposób pomaga w migracji z urządzenia z Androidem na nowego iPhone’a, a nawet iPod’a czy iPad’a. Ważne, abyś upewnił się, że przenoszone dane spokojnie zmieszczą się na nowy telefonie. Jeśli zależy Ci na przeniesieniu zakładek z przeglądarki Chrome, to musisz ją zaktualizować do najnowszej wersji w smartfonie z systemem Android. Następnie wykonaj poniższe kroki:

  1. Na Apple iPhone znajdź ekran Aplikacje i dane, stuknij opcje Przenieś dane z Androida.
  2. Na telefonie z Androidem uruchom aplikację Przenieś do iOS i wybierz opcję Dalej. Jeżeli nie masz tej aplikacji, wystarczy, że stukniesz przycisk kodu QR na iPhone i zeskanujesz go aparatem urządzenia z Android. Otworzy się wtedy sklep Google Play Store. Później wybierz opcję Dalej, przeczytaj warunki korzystania, a na koniec Akceptuję.
  3. Po przeniesieniu na iPhone stuknij opcję Dalej i poczekaj, aż pojawi się 10- lub 6-cyfrowy kod.
  4. Po pojawieniu się kodu wpisz go na telefonie z systemem Android.
  5. Apple iPhone utworzy tymczasową sieć Wi-Fi. Na ekranie pojawi się polecenie. Kliknij opcję Połącz po to, aby dołączyć do tej sieci na telefonie z Android i poczekaj, aż na ekranie wyświetli się Transfer Data, czyli przenoszenie danych.
  6. Na telefonie z system Android wybierz wszystkie pliki i zdjęcia, które chcesz przenieść, a następnie stuknij Dalej. Odłóż oba telefonu i poczekaj, aż pasek wczytywania na iPhone dojdzie do końca. Może zdarzyć się, że na urządzeniu z Androidem proces przesyłania danych zakończy się wcześniej. Jeśli tak będzie, to i tak nic nie rób i cierpliwie czekaj, aż na iPhone pojawi się informacja o zakończonym przenoszeniu. Transfer danych może potrwać kilka, a nawet kilkadziesiąt minut. Zależy to od ilości przenoszonej zawartości.
  7. Na samym końcu stuknij przycisk Done, czyli Gotowe na telefonie z systemem Android. Następnie wybierz Dalej na iPhone i postępuj zgodnie z instrukcją, która wyświetli Ci się na ekranie. W ten sposób zakończysz konfigurowanie.
  8. Na samym końcu sprawdź, czy wszystkie pliki zostały przeniesione. Pamiętaj, że książki, pliki PDF oraz muzykę należy przenieść ręcznie.

Materiał partnera

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © 2018-2021 Precio.pl. All Rights Reserved. | POLITYKA PRYWATNOŚCI | Pozycjonowanie