laptopy-poleasingowe-youtube

MIEJSCE 5. UŻYWANY LAPTOP LENOVO ThinkPad T440

Z pewnością fani marki tego specyficznego aczkolwiek bardzo przyjaznego designu w męskim odczuciu , są zaskoczeni i jednocześnie zniesmaczeni zamykaniem stawki przez model ThinkPad T440 w naszym zestawieniu „laptopy poleasingowe 2018”. Te laptopy poleasingowe zostały uplasowane przeze mnie tak nisko z uwagi na jeden bardzo denerwujący użytkownika końcowego fakt – odcisk klawiszy na matrycy. Projektanci Lenovo w seriach T czy P nie popisali się w tym aspekcie. Po paroletnim używaniu T440 w środowisku biurowym praktycznie 80% laptopów (procentowy udział ustalony na podstawie własnego badania rynku) posiada ten denerwujący defekt, czyli mając wyłączonego laptopa nie mamy zwidów tylko faktycznie widzimy zarys drugiej „wirtualnej klawiatury”.

Wymiana matrycy w laptopie da nam chwilowe złudzenie, że wszystko jest ok. Niestety problem powróci. Dodatkowo T440 bez dopisku „P” czy „S” posiada wyłącznie 1 bank pamięci RAM co jest wyjątkiem na tle konkurencji w tym zestawieniu. Jakby tego było mało nie jest to tani laptop. Niestety jest to najdroższa jednostka w tym porównaniu. Oczywiście jakość wykonania zewnętrznej obudowy z włókna węglowego, korpusu ze stopu magnezu i 100% bezawaryjności w trakcie trwania gwarancji w sprzedanych egzemplarzach za pośrednictwem naszego sklepu sprawia, że fani marki Lenovo i tak przymkną oko na tę wadę konstrukcyjną. Ze społecznością Lenovo jest trochę jak z osobami utożsamiającymi się z marką Apple – co by się nie działo i tak „kochają” ich produkty. Czy dla Was zamykanie rankingu laptopy poleasingowe 2018 przez Lenovo T440 jest zaskoczeniem? Piszcie w komentarzach🤔

+ ZALETY

+ duża wytrzymałość podzespołów podczas eksploatacji

+ dla fanów marki po prostu Lenovo

+ niskie temperatury procesora, obudowy podczas pracy względem konkurencji

– WADY

– 1 bank pamięci RAM

– wysokie prawdopodobieństwo otrzymania jednostki z odciskami klawiszy na matrycy

– wysoka cena

Laptopy poleasingowe 2018 wg. Precio.pl

MIEJSCE 4. LAPTOP POLEASINGOWY HP ELITEBOOK Folio 9470M

Tuż za podium uplasował się ultrabook 9470m ze stajni HP. Nie nazwałbym tego rozczarowaniem a osoby odpowiedzialne za dobór użytych materiałów dla obudowy zwłaszcza jej zewnętrznej części powinni się wstydzić i schować głowę w piasek. Dlaczego? Pokrywa serwisowa z domieszką gumy ma spore tendencje do łuszczenia się. Górna klapa ma tendencje do żółknięcia, prawy i lewy przycisk przy płytce dotykowej również może się łuszczyć. Z mankamentów wizualnych to tyle i aż tyle. Sam nienaganny design, metalowe zawiasy, elementy ze stopów magnezu połączone z wysoką kulturą pracy laptopa sprawia, że model ten mógłby walczyć o 1 miejsce, no ale… Laptop 9470m z uwagi na smukłą sylwetkę nie cierpi na nadwagę i jest bardzo dobrą mobilną jednostką pracy, która zadowoli z pewnością nie jedną osobę. Mimo wszystko jednostka warta swej ceny.

+ ZALETY

+ łatwy dostęp do podzespołów

+ możliwość zamontowania 2 dysków (2,5” i mSATA)

+ najlżejszy laptop w zestawieniu – jedyne 1,64 kg

– WADY

– wielbłąd konstruktorów w doborze słabych materiałów do obudowy

– bardzo słaba jakość dźwięku w głośnikach

Laptopy poleasingowe 2018 wg. Precio.pl

MIEJSCE 3. NAJTAŃSZE LAPTOPY – DELL Latitude E5440

Brązowy medal w tym zestawieniu przypadł modelowi e5440 od DELLa. Najstarsza i najcięższa jednostka w tym porównaniu, ale zarazem najtańsza. Na dobrą sprawę nie można chwalić ani ganić tej jednostki. Jest na tyle nijaka, że brak wywołanych we mnie emocji powoduje problemy z opisem dla e5440 😊 Dla miłośników filmów z laptopa z pewnością nie bez znaczenie będzie wyposażenie tego laptopa w złącze HDMI co w przypadku laptopów poleasingowych od HP nie jest tak oczywiste. Klapa matrycy z uwagi na wykonanie jej z plastiku ma tendencje do uginania się. Dolna klapa obudowy jest w całości i żeby móc dostać się do podzespołów trzeba włożyć w to odrobinę energii. Jeżeli ktoś jest ma potrzebę posiadania w laptopie napędu DVD to jest to jeden z niewielu laptopów w naszej sprzedaży, który takowy posiada. Pisząc długie eseje na tym laptopie można zauważyć, że klawiatura delikatnie się ugina natomiast nie jest to nic denerwującego. Dość wąskie kąty widzenia zwłaszcza w pracy na zewnątrz może zostać negatywnie odebrane przez użytkownika tego modelu.

+ ZALETY

+ niska cena za biznesowy laptop

+ gniazdo HDMI zamiast DisplayPort

– WADY

– awaryjność „hybrydowych” procesorów

– plastikowa obudowa

 – wąskie kąty widzenia

– utrudniony dostęp do podzespołów

Laptopy poleasingowe 2018 wg. Precio.pl

MIEJSCE 2. POLEASINGOWY LAPTOP DELL Latitude e7440

Długo wahałem się kto powinien wygrać to zestawienie. Finalnie kapitalny laptop DELLa e7440 uplasował się na 2 miejscu. Na porażkę z laptopem od HP wpłynęła jedna wada fabryczna, która często powoduje, że nie możemy sprzedać danej jednostki w klasie A+. Chodzi o notoryczne pękanie palmrestu pionowo nad włącznikiem zasilania. Po prostu ten typ tak ma. Tak jak w motoryzacji Renault Laguna uznawana jest za „Królową Lawet” i można się z tym godzić bądź nie, tak w tym przypadku musimy z pokorą przyjąć ten defekt wizualny, który może nam towarzyszyć podczas pracy po zakupie tej jednostki. Ulokowanie w większości na tylnej krawędzi złącz sprawia, że podczas pracy nie mamy po bokach nadmiaru kabli co niewątpliwie poprawia kulturę pracy na tego typu sprzęcie. W trakcie pracy pod dużym obciążeniem bądź jak kto woli „w stresie” laptop nie nagrzewa się do temperatur, które sprawiałyby dyskomfort podczas jego użytkowania w połączeniu z dobrą jakością dźwięku płynącą z niewielkich, niepozornych szczelin w obudowie sprawia, że praca na tym sprzęcie może być przyjemniejsza. Warto pokusić się o poszukanie wariantu z matrycą IPS FULL HD wówczas mamy rewelacyjną jednostkę do codziennych zadań.

+ ZALETY

+ najładniejszy design wśród porównywanych laptopów

+dokładne łączenia i starannie wykończone krawędzie

+ ulokowanie portów na tylnej krawędzi (m.in. złącze HDMI)

– WADY

– pękający palmrest – wada fabryczna

Laptopy poleasingowe 2018 wg. Precio.pl

🥇MIEJSCE 1. LAPTOP DO BIURA I DLA STUDENTA – HP EliteBook 840 G1

Nasz bestseller w sprzedaży z uwagi na duże zaufanie Klientów do tego modelu. Następca popularnego pancernego modelu 8470p. Odchudzona jednostka względem poprzednika, która zyskała tym samym na mobilności. Moduł WWAN wcześniej był przeze mnie mocno niedoceniany. Do dobrego szybko się człowiek przyzwyczaja i obecnie nie wyobrażam sobie laptopa bez modemu 3G. Wystarczy włożyć kartę SIM w złącze pod baterią i możemy cieszyć się z Internetu bezpośrednio z laptopa podczas podróży. Nie ma już konieczności robienia tzw. hot spotów z telefonu. Podobnie jak model 9470m nasz czempion posiada podświetlaną klawiaturę. Dla jednych dodatkowy zbędny gadżet dla innych łakomy kąsek podczas poszukiwań laptopa poleasingowego. Dolna klapa matrycy otwierana jest jedynie za pomocą zatrzasku (beznarzędziowe otwieranie) co pozwala na łatwe oglądanie serca laptopa.

+ ZALETY

+ wyższa rozdzielczość matrycy względem konkurencji HD+ (1600×900)

+ modem WWAN

+ łatwy dostęp do podzespołów

– WADY

– puchnące, wymieniane baterie na gwarancji producenta

– palcowanie się górnej klapy laptopa

– DisplayPort zamiast HDMI