Poleasingowy Apple iPad Air 2 – recenzja

Dla każdego coś dobrego ? Zapraszamy do posłuchania podcastu, przeczytania transkryptu zamieszczonego poniżej lub obejrzenia materiału wideo na You Tube.

Ze względu na rosnącą ilość zapytań dotyczących sprzętów poleasingowych w naszej ofercie postanowiliśmy rozpocząć serię prezentacji naszych produktów. Postaramy się przedstawić Wam ich stan, wady oraz zalety a także docelowe grono odbiorców.

Apple iPad Air 2 pokryty jest powłoką antyodblaskową  o przekątnej 9,7 cala oraz rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Nad obliczeniami czuwa 3 rdzeniowy 64 bitowy procesor A8X pracujący z taktowaniem 1,5 GHz. Tablet wyposażony jest w 2GB pamięci operacyjnej RAM a recenzowany egzemplarz posiada 64GB pamięci wewnętrznej, bez możliwości rozbudowy, co jest standardem w przypadku firmy z siedzibą w Cupertino. Mimo upływu lat sprzęt oferuje bogate możliwości komunikacji. Możemy korzystać z karty NANO SIM od 2G to 4GB LTE. iPad obsługuje Bluetooth w wersji 4.0 a łączność Wi-Fi zrealizujemy we wszystkich popularnych obecnie standardach. W zestawie mamy kabel Lightning, ładowarkę USB oraz oryginalne pudełko producenta w wersji UK. Na sprzęt udzielamy 6 mies. gwarancji z możliwością jej przedłużenia.

laptopy poleasingowe poznan

Ząb czasu nie jest straszny jabłku z Cupertino

Jednak nas zdecydowanie bardziej interesuje jego zawartość. iPad Air 2 został zaprezentowany w październiku 2014 roku co oznacza, że technologicznie mamy do czynienia z niemal 4-letnim sprzętem. Pomimo tego jego design prezentuje się wzorowo. Jedynie szerokie ramki zdradzają jego wiek. Chapeau bas Apple inni producenci nadal mają wiele do nadrobienia.

Obudowę tabletu stanowi jednolita aluminiowa bryła a spasowanie jest wzorowe. Pomiędzy aluminium a szybką wyświetlacza nie znajdziemy szczelin. Nie uświadczymy również żadnych nieprzyjemnych dźwięków czy trzeszczenia a musimy pamiętać o tym, że jest to sprzęt używany. Dzięki zaoblonym krawędziom obudowy o grubości 6,1 mm wielkość sprzętu nie stanowi problemu a jego waga wynosząca 444 gram zapewnia pewny chwyt i potwierdza solidne wykonanie. Grubość ramki jest asymetryczna 5 mm na dłuższych bokach i  15 na krótszych. Nad wyświetlaczem tablet posiada kamerę frontową a na dole ekranu znajdziemy standardowo przycisk HOME z obsługą Touch-ID, który działa z przyjemnym klikiem. Czytnik linii papilarnych działa z szybkością i dokładnością nie ustępującą nowszym urządzeniom.

Na dolnej krawędzi umieszczone jest złącze Lightning a po obu jego stronach znajdują się głośniki. Prawa krawędź posiada gniazdo na kartę NANO SIM, dwa przyciski regulacji głośności oraz mikrofon. Na topie obudowy mamy przycisk power oraz gniazdo mini jack. Tył obudowy jest utrzymany w podobnej stylistyce. Poza logiem producenta i nazwą iPad możemy zauważyć czarną wstawkę, obiektyw kamery głównej wraz z drugim mikrofonem. Warto zwrócić uwagę, że szybka obiektywu nie wystaje poza obrys obudowy co zmniejsza ryzyko jej zarysowania. Na etapie selekcji zakwalifikowaliśmy prezentowany egzemplarz w klasie A. Posiada on kilka drobnych rys świadczących o jego użytkowaniu, Jednak w mojej opinii sprzęty, z których korzystam na co dzień były w gorszym stanie już po miesiącu. W żadnym miejscu obudowy nie uświadczymy ubytków, pęknięć czy głębszych rys na ekranie widocznych w trakcie jego użytkowania.

Poleasingowy tablet – testy wydajnościowe

Pod względem wydajności sprzęt nadal trzyma poziom zbliżony do tego sprzed czterech lat. Pod kontrolą iOS 11.3 w AnTuTu Benchmark uzyskaliśmy wynik w okolicach 102 000 punktów. W najnowszych tytułach takich jak Need For Speed Player of Underground, Fortnite uzyskaliśmy płynność pozwalającą na bardzo płynną rozgrywkę. Jednak w niektórych grach konieczne było korzystanie z najniższych ustawień graficznych, ale podejrzewam, że iPad Air 2 nie jest obiektem zainteresowań graczy.

Jest to sprzęt, który ma być praktycznym narzędziem do codziennej pracy i korzystania z Internetu a tutaj sprzęt zdecydowanie zdaje egzamin. Dzięki szerokim kątom widzenia, dużemu ekranowi oraz naturalnym barwom przeglądanie Internetu i oglądanie zdjęć czy filmów to czysta przyjemność. Duża powierzchnia robocza sprzyja również pracy mobilnej. Czytanie wiadomości i czytanie maili czy praca w dokumentach tekstowych jest bardzo komfortowa. Niska waga sprzętu oraz jego grubość bez problemu pozwalają na pracę niemal w każdym miejscu. Jedyna wada to palcowanie się ekranu. Warto zaopatrzyć się w szkło ochronne, które prawdopodobnie nie będzie się tak palcować. Usunięcie ewentualnych śladów nie będzie wymagało tyle cierpliwości jak w przypadku fabrycznej powłoki. W tablecie mamy standardowy interfejs aplikacji aparatu dostępnego w systemie iOS.

komputery poleasingowe

Aparat fotograficzny w Apple Air 2

Podejrzewam, że świat poznał już bardziej zaawansowane wspomagające fotografów jednak nie jest to lustrzanka a tablet. Zdjęcia mają bardzo dobrą jakość 8MP matryca aparatu głównego radzi sobie świetnie w świetle dziennym. Daje sobie radę w momencie niskiego natężenia światła oraz przy sztucznym świetle. Niestety próżno szukać tutaj lampy doświetlającej, dlatego fani selfie w lustrze z fleszem mogą być rozczarowani. Frontowy aparat jak na jego rozdzielczość wynoszącą 1,2 MP również spisuje się znacznie ponad przeciętną. Fotki na tindera czy snapa wychodzą zaskakująco dobrze. W kwestii wideo – standard. Filmy wyglądają dobrze, są płynne, stabilizacja obrazu zapewnia ładny filmowy efekt, który w zupełności wystarcza w codziennym użytkowaniu. Tablet wspiera wideo w rozdzielczości 1080P przy 30 klatkach oraz slow motion 120 klatach przy rozdzielczości 720P.

Pojemność baterii wynosi 7340 mAh. Producent zapewnia do 10h przeglądania Internetu przez sieć Wi-Fi, oglądania wideo lub słuchania muzyki lub do 9h przeglądania Internetu przez sieć komórkową. Jednak nie oszukujmy się z wiekiem parametry baterii spadają. My jednak nie mieliśmy żadnych problemów. Bateria na 1 ładowaniu wytrzymała spokojnie 10h pracy w mieszanych warunkach w trakcie nagrywania odcinka, pozostawiając 20% naładowania. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to mniej więcej tyle, że nie będzie musiał go ładować częściej niż raz dziennie nawet przy intensywnym użytkowaniu.

poleasingowe komputery

Tablet – idealne rozwiązanie na biznesowe spotkania

Przede wszystkim musimy sobie zadać pytanie dla kogo kierowany jest tego typu sprzęt? Cztery lata temu powiedziałbym, że dla wszystkich. Jednak teraz w dobie coraz mniejszych laptopów i coraz większych smartfonów odpowiedź nie jest taka oczywista. Przede wszystkim jeżeli szukasz sprzętu mobilnego, z intuicyjnym i czystym interfejsem, który potrafi zawstydzić większość urządzeń z Androidem i Windowsem, nie masz się co zastanawiać. Gabaryt większy nieco niż rozmiar kartki A5. Pozwala transportować go praktycznie w każdej aktówce, teczce czy damskiej torebce bez rozpychania ich. Taki stan rzeczy zazwyczaj ma miejsce w przypadku standardowych laptopów z ich sporymi zasilaczami.

Podsumowując nie każdy sprzęt poleasingowy musi wyglądać tak tragicznie jak zazwyczaj jest opisywany. Nie każda obudowa jest popękana i porysowana. Nie każda bateria musi wybuchać po 2-3 dniach użytkowania. Dostępność cenowa takiego sprzętu sprawia, że nawet dysponując większym budżetem będziemy mieli problem żeby znaleźć alternatywę na tym poziomie wykonania z takimi parametrami. Nie musicie wierzyć nam na słowo. Poniżej znajduje się film z kanału Precio.pl w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=hxRUEAMY7-o