Laptopy poleasingowe, używane monitory, poleasingowe komputery kategoryzowane są według klas jakości (ang. Grade), czyli stopnia zużycia i stanu wizualnego:

1. Klasa A+ (ang. grade A+)

laptopy poleasingowe poznan

Stan wizualny bardzo zbliżony do nowego sprzętu. Klasa głównie wykorzystywana przy kategoryzowaniu laptopów. Poleasingowy sprzęt w bardzo dobrej cenie biznesowych serii marek HP, DELL, Lenovo. Pracując na sprzętach z klasy A+ osoby z otoczenia, którym nie powiesz, że zakupiłeś(aś) poleasingowy sprzęt IT nie zauważą, że jest to używany sprzęt.

2. Klasa A (ang. grade A)

laptopy poznan

Minimalne ślady użytkowania, np.: niewielkie zarysowania na klapie, korpusie sprzętu, niewielkie otarcie na narożnikach – niemające wpływu na prawidłowe funkcjonowanie laptopów, monitorów, PC. Delikatne odbarwienia widoczne pod określonym kątem (pod światło) na klapie matrycy, palmrestrze, korpusie po naklejkach firmowych.

3. Klasa A- (ang. grade A-)


Sprzęt sprawny w 100% posiadający niewielkie wgniecenia na klapie matrycy w laptopach, niewielkie białe/ciemne plamki, tzw. „duszki” lub pojedyncze wypalone pixele, zarysowania bardziej widoczne, w większej ilości/głębokości niż w klasie A. Sprzęt dedykowany dla osób, które nie przykuwają uwagi na stan wizualny sprzętu a chcą zaoszczędzone pieniądze zainwestować, np. w rozbudowę poleasingowego laptopa czy komputera.

4. Klasa B (ang. grade B)

Laptopy z defektami wizualnymi tj. ubytki bądź znaczne pęknięcia związane z obudową, powyżej 5 bad pixel na matrycy lub spore zarysowania na matrycy, duże wgniecenia na obudowie, bardzo widoczne odbarwienia na klapie matrycy po znacznikach firmowych. Technicznie sprawny sprzęt, na który udzielana jest gwarancja na tych samych warunkach jak w komputerach klasy A.

5. Klasa C (ang. grade C)

Sprzęt wymagający naprawy. Przeznaczenie dla firm, które posiadają zaplecze serwisowe lub hobbystów. Przykładowe usterki to wyłamane zawiasy, problemy z układem chłodzenia, uszkodzone gniazda, niedziałająca klawiatura czy uszkodzona matryca.

Pragniemy również podkreślić, że wszystkie sprzedawane przez nas laptopy poleasingowe posiadają klawiatury w układzie UK/US. Jeżeli jakiś używany laptop Poznań posiadał układ klawiatury w
standardzie DE lub innym został wymieniony na US bądź UK. Czym różni się układ US od UK opisaliśmy w materiale: Laptopy poleasingowe Poznań – klawiatura US a UK.

Zapraszamy również od odwiedzenia naszego kanału Precio.pl na YouTube, gdzie przeprowadzać będziemy dla Państwa testy i recenzje takich sprzętów jak: tanie monitory Poznań, używane komputery Poznań oraz tanie laptopy poleasingowe.