Poleasingowe laptopy HP dla firm – Case Study firmy Professional
Latem 2018 roku odwiedziliśmy z kamerą firmę Professional z Komornik, która kupiła od Nas poleasingowe laptopy HP dla swojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z transkryptem z naszego spotkania, posłuchania podcastu podczas porannej kawy bądź obejrzenia materiału wideo na naszym kanale YouTube.
Cześć,
Z tej strony Dominik z kanału Precio.pl. Jak widzicie, wyszliśmy dziś w plener. Znajdujemy się poza obszarem naszego biura. W związku z tym nie będziemy testować żadnego sprzętu, żadnych laptopów, komputerów, czy też monitorów używanych. W związku z tym pewnie nie jeden z Was zada sobie pytanie: Po co w takim razie ten odcinek? O tym już niedługo. Zapraszam Was do środka.
Myślę, że już czas wytłumaczyć o co chodzi w tym odcinku (premierowym odcinku), jeżeli chodzi o całą serię spotkań z naszymi Klientami. Mowa tutaj o Case Study – w tłumaczeniu na język polski Studium Przypadku. Będziemy rozmawiać z Klientami będąc u nich wraz z kamerą:
-
o obawach jakie towarzyszyły im przed zakupem sprzętu poleasingowego (np. laptopy poleasingowe, poleasingowe komputery czy monitory używane)
-
o świadomości istnienia poleasingowego sprzętu IT, który pracował przez kilka lat w dużych korporacjach
Należy zadać sobie pytanie. Czy taki sprzęt powinien dostać drugie życie w małych bądź średnich przedsiębiorstwach? Na te pytanie odpowiemy sobie w naszym materiale.
Laptopy poleasingowe HP EliteBook – zobacz!
Dominik: W salonie Professional w Komornikach przywitał nas Piotr Kaźmierczak. Witaj Piotrze. Chciałbym, abyś na wstępie kilka słów o sobie, o biznesie, który prowadzisz.
Piotr: Witaj Dominiku! Nasz salon otwieraliśmy w 2016 roku. Zajmujemy się w wyposażeniem wnętrz w podłogi drewniane, panele laminowane oraz drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, jak i dekoracyjne obicia ścian oraz całe systemy zabudowy.
Dominik: W związku z tym w 2016 roku stanęliście przed wyborem nie tylko partnerów biznesowych, z którymi będziecie chcieli współpracować, a także to, w jaki sposób i do kogo będziecie chcieli docierać z Waszymi produktami. Pojawił się pewnie też problem bądź zadanie, które mieliście do wykonania, jeżeli chodzi o zakup sprzętu komputerowego. W związku z tym moje pytanie: Za czym się rozglądaliście, z jakiego segmentu produkty poszukiwaliście?
Piotr: Potrzebowaliśmy przede wszystkim 2 stanowiska robocze, stacjonarne i rozglądaliśmy się głównie za sprzętem nowym. Chodziło nam również o gwarancję, ciągłą możliwość działania tego sprzętu, nie ma mowy tutaj o żadnych przerwach. Generalnie skupialiśmy się na sprzęcie nowym ze średniej półki cenowej.
Dominik: W Waszych rozważaniach nie uwzględnialiście sprzętu poleasingowego, z uwagi na fakt, że jest to sprzęt używany, który z definicji przez wiele osób uważany jest za sprzęt, który może ulec szybciej awarii. Jego aspekty wizualne nie są na takim poziomie jak to, ma miejsce w sprzęcie nowym, czy też nie mieliście wiedzy, że istnieje sprzęt poleasingowy i można coś takiego kupić?
Piotr: Generalnie nie mieliśmy pojęcia o istnieniu części rynku jak sprzęt IT poleasingowy. Natknęliśmy na to zagadnienie zupełnie przypadkowo. Okazało się to całkiem przyjazne portfelowi rozwiązanie.
Laptopy poleasingowe DELL w naszym sklepie on-line
Dominik: Wspomniałeś na początku Piotrze, że chcieliście kupić sprzęt komputerowy stacjonarny. Wyszliśmy jakby przed szereg i zaproponowaliśmy Wam laptopy poleasingowe model HP EliteBook 8470p wraz ze stacjami dokującymi i monitorami. Takie rozwiązanie mogło odgrywać rolę w salonie jak sprzęt stacjonarny natomiast, zyskaliście na mobilności, wychodząc do Klienta. Wypinając taki sprzęt ze stacji dokującej, zabieracie pod pachę i idziecie do Klienta. Macie cały czas te same informacje, te same dane. Powiedz może kilka słów jak ten sprzęt podczas testów się u Was sprawował. Jakie macie odczucia już po dwóch latach użytkowania tego sprzętu.
Piotr: Przede wszystkim fajnym rozwiązaniem była możliwość przetestowania tego sprzętu w miejscu naszej pracy przed podjęciem decyzji, przed zakupem. Dostarczone jednostki wyglądały praktycznie jak nowe. Nie spodziewałem się, że poleasingowy sprzęt może być w tak dobrym stanie. Sprawdziły się przede wszystkim jako sprzęt stacjonarny, sprzęt mobilny. Na dzień dzisiejszy myślę, że nie mam nic co zarzucenia temu produktowi.
Dominik: Wiemy już, że starcie sprzęt poleasingowy vs nowy sprzęt komputerowy w firmie Professional wygrały jednostki poleasingowe. Zróbmy sobie zestawienie tabelaryczne, w którym co w kwocie 6 500 PLN brutto na dzień dzisiejszy oferowałyby nam sklepy komputerowe.
Laptopy poleasingowe a+
Dla firmy Professional w Komornikach dostarczyliśmy trzy zestawy komputerowe, których serce stanowiły poleasingowe laptopy HP 8470p z 14-calową matową matrycą, 8GB RAM w dwóch kościach zajmując tym samym oba banki pamięci. System operacyjny został zainstalowany na dysku SSD o pojemności 120GB, co w zupełności wystarcza do prawidłowej pracy systemu operacyjnego. Dodatkowo w miejsce napędu został zamontowany dysk o pojemności 320GB HDD na dane firmowe. Oba dyski są w formacie 2,5 cala. Procesor 3-generacji i5-3320M wraz ze zintegrowanym układem graficznym naszym zdaniem do zadań czysto biurowych jest wystarczający.
Obraz jest wyświetlany na 24-calowym monitorze NEC o optymalnej rozdzielczości 1920 x1200 px przy 60 Hz, proporcji obrazu 16:10 i czasie reakcji matrycy 5 ms.
W tym modelu mamy do dyspozycji takie złącza jak: DVI, HDMI, DisplayPort oraz 4x USB 2.0. Dobrze mamy już monitor oraz laptop, ale, utworzyć w pełni funkcjonalne, ergonomiczne stanowisko pracy potrzebujemy pewnej kropki nad i. Z pomocą przychodzi nam tutaj stacja dokująca wraz z dodatkowym zasilaczem oczywiście od HP.
Czas teraz na przedstawienie rywala naszego HP-ka. W budżecie do 1600 PLN na jednostkę wybór padł na Lenovo IdeaPad 120s napędzanego procesorem Intel Pentium N4200, który w zestawieniu z naszym procesorem i5-3320M z premierą w drugim kwartale 2012 roku ponosi sromotną porażkę wydajnościową o czym, świadczy przedstawiony benchmark.
Pamięć RAM w Ideapad to jedyne 4GB z możliwością rozbudowy do 8GB i to w jednym banku pamięci, co z pewnością stanowi dodatkowy koszt zakupu takiego podzespołu. Nasz pancerniak dla porównania może być rozbudowany do 16GB pamięci RAM w dwóch bankach pamięci.
Dysk 128GB SSD na złączu m2 jest bardzo ciekawą alternatywą dla systemu operacyjnego, ale co z danymi firmowymi? No właśnie… Nie znalazłem w specyfikacji czy jest możliwe zainstalowanie 2,5-calowego talerzowego dysku HDD. Biorąc pod uwagę, że jest to cienki ultrabook podzespoły z pewnością, są dość mocno upakowane i ciężko byłoby z taką rozbudową.
Oba laptopy posiadają matrycę o rozdzielczości 1366 x765 px. W związku z tym chociaż na tej płaszczyźnie mamy remis. O plastikowej obudowie z uginającą się klawiaturą nie będziemy wspominać, aby nie pogrążać zupełnie nowej jednostki w tym porównaniu.
Do nowego zestawu wybraliśmy 24-calowy monitor marki Acer L242HLBD, któremu na pierwszy rzut oka nie mamy nic do zarzucenia. Parametrami technicznymi odpowiada naszej używce od NEC-a. Brak złącza HDMI, które w dzisiejszych czasach jest już raczej oczekiwanym standardem, jest małym policzkiem wymierzonym w kierunku nowego produktu od naszej poleasingówki.
W nowym zestawie przy budżecie 6500 PLN na trzy stanowiska pracy nie udało nam się dołożyć stacji dokującej z uwagi na brak złącza dokowania w nowym laptopie w tym przedziale cenowym. W związku z tym przy odpinaniu laptopa wszystkich urządzeń peryferyjnych pozostawimy nieestetyczną pajęczynę kabli.
Dobrze… Koniec już tego zanudzania suchymi faktami i liczbami – wracamy do naszego rozmówcy.
Wyselekcjonownay sprzęt poleasingowy w Precio.pl
Dominik: Mając do dyspozycji 6500 PLN brutto, wiecie już co, możecie kupić na rynku, jeżeli chodzi o nowe jednostki komputerowe. Natomiast rzesza Klientów może chcieć skusić się na nowy sprzęt z serii biznesowych, dajmy na to HP EliteBook-i. Natomiast tutaj nowe jednostki kosztują już o bagatela 15 tysięcy zł więcej, biorąc pod uwagę: komputery, monitory i stacje dokujące. Piotrze, może powiesz naszym widzom, na co te zaoszczędzone pieniądze, mogliby przeznaczyć, planując swój biznes bądź rozbudowę obecnych planów biznesowych.
Piotr: My pieniądze przeznaczyliśmy na urządzenie wielofunkcyjne, serwer zewnętrzny, oprogramowanie księgowe, filtry prywatyzujące oraz na oprogramowanie typowo biurowe.
Dominik: Piotrze, gdybyś miał otwierać salon bądź kolejne punkty, w których prowadzilibyście swoją działalność czy nadal w szacowaniu kosztów decydowałbyś się na sprawdzanie oferty z nowymi komputerami, czy bazując na obecnych doświadczeniach, patrzyłbyś już wyłączenie na sprzęt poleasingowy, który obecnie używacie.
Piotr: Mając na uwadze nasze doświadczenie, brałbym pod uwagę wyłączenie sprzęt poleasingowy, ponieważ ten sprzęt w żaden sposób nie odbiega od jednostek nowych. Sprawdza się, działa, pracuje… Pozostajemy przy sprzętach poleasingowych.
Dominik: Piotrze… Mam taki pomysł. Może pokazalibyśmy naszym widzom jak, wygląda sprzęt, który pracuje już u Was 2 lata od 2016 roku, który jest sprzętem poleasingowym tak, aby nasi widzowie mieli świadomość, jak taki sprzęt, zużywa w trakcie normalnej eksploatacji biurowej. Co o tym sądzisz?
Piotr: Oczywiście. Mamy przed sobą jeden z dostarczonych przez Precio.pl laptop. W tej chwili wykazuje już lekkie ślady zużycia z winy oczywiście użytkownika, nieprawidłowy transport. Sama jednostka wygląda na pancerną. Sama obudowa robi przyjemne wrażenie. Sprzęt w miarę lekki nadający się do transportu. Zewnętrzna powłoka odporna na uszkodzenia. Klawiatura po 2 latach (u mnie) pracy nie wykazuje żadnego śladu zużycia, jak i touchpad. Ekran, mimo że nie zawsze czyszczony jest przez profesjonalne preparaty też nie, wykazuje tendencji do zarysowań. Dodatkowo mamy tutaj zamocowane dwa dyski SSD i HDD zamiast stacji CD, która okazuje się niepotrzebna w dzisiejszych czasach. To już jest przeżytek. Uzyskaliśmy dzięki temu bardzo dobry czas reakcji dysku SSD, chociażby przy włączaniu systemu.
Dominik: Piotrze raz jeszcze dziękuję Ci za to spotkanie. Życzę Ci, aby w Twoim biznesie przybywało Klientów, transakcje opiewały na milionowe kwoty tak, abyśmy w kolejnych salonach również mogli wyposażyć Was również w sprzęt poleasingowy od Precio.pl.
Piotr: Dziękuję również za to spotkanie i do zobaczenia!
Dominik: Cześć!
Piotr: Cześć!
Zostaw komentarz