laptopy-poleasingowe-youtube

W moje ręce trafił ostatnio HP ELITEBOOK 840 G1​

Laptop poleasingowy HP – choć gdyby nie fakt braku oryginalnego pudełka, byłbym w stanie się pomylić. Pierwsze co rzuca się nam w oczy przy oglądaniu jakiegokolwiek sprzętu jest wygląd. Obudowa utrzymana w kolorystyce czarno-szarej z minimalistycznym logo na klapie prezentuje się elegancko. Gabarytowo bliżej mu laptopa niż notebooka, chociaż wagowo jest porównywalny z Samsungowym N150 Plus. Laptop prezentuje się elegancko – choć klapa posiada pewien mankament. Zachowanie laptopa w czystości i codziennej elegancji może się okazać dla niejednej osoby problemem,  klapa jest podatna na palcowanie, a ślady ciężko z niej schodzą.

Całość obudowy jest wykonana solidnie i z dobrej jakości materiałów świadczy o tym również to w jakim notebook jest stanie, po zapewne kilku latach użytkowania. Zawiasy w klapie trzymają mocno, choć chodzą lekko, co sprawia, że możemy go otworzyć jedną ręką unikając opadania klapy. Materiały, z których wykonano laptopa są przyjemne w dotyku i nie męczą przy dłuższym użytkowaniu.

moniotry poleasingowe poznań

Specyfikacja techniczna – złącza

4 wejścia USB 3.0 , wejście Smart Card, VGA, Displayport, LAN, gniazdo zasilania, port dokowania oraz gniazdo blokady Kensingtona posiada ten laptop poleasingowy HP. Choć podczas testowania sprzętu szczególnie z żadnego nie korzystałem, większość sprawdziłem i mogę zapewnić, że wszystkie które testowałem (USB, LAN, VGA) działają, więc reszta zapewne też. W urządzeniu mamy też funkcje Bluetooth, która działa poprawnie. Moduł Wi-Fi, o którym jestem w stanie wypowiedzieć się również pozytywnie – uważam, że jest to dobrze dobrany komponent. W porównaniu do moich innych urządzeń, HP łapie Wi-Fi dalej, a sygnał jest znacznie lepszy, co przekłada się również na prędkość działania sieci. Dla osób mobilnych, korzystających z Wi-Fi będzie to niewątpliwa zaleta tego sprzętu.

Klawiatura

840 G1 jest wyposażony w tą samą klawiaturę co laptop poleasingowy HP EliteBook 850 G1 (https://www.sklep.precio.pl/pl/p/Notebook-HP-Elitebook-850-G1-i7-4600U-8GB-180GB-SSD-W10P/2862). Klawiatura jest w formacie QWERTY. Przyciski są dobrze podświetlone co daje dobrą widoczność w ciemnym pomieszczeniu. Chodzą sprawnie, choć w moim egzemplarzu przycisk X wymaga mocniejszego przyciśnięcia. W notebook’u mamy standardowy gładzik i grzybka pomiędzy przyciskami klawiatury.

W moim odczuciu gładzik chodzi dobrze, choć dla osób z dużą potliwością rąk (w tym mnie) na dłuższą metę jest uciążliwy. W przypadku pointsticka jest to jeden z najlepszych pointsticków z jakich miałem przyjemność, bądź nieprzyjemność korzystać. Za pomocą grzybka jesteśmy w stanie sprawnie I precyzyjnie przemieszczać się kursorem po całym ekranie, dodatkowym plusem są dostosowane do niego przyciski nad gładzikiem. Tak w Elitebook, mamy 4 guziki funkcyjne, pod i nad gładzikiem, co daje dużą wygodę przy korzystaniu z jednej jak i drugiej opcji.

ranking laptopów 2018

Ekran i bateria

Sama matryca i jej rozdzielczość, jest w naprawdę dobrym stanie, choć zdarzają się przejaśnienia w rogach, przy czarnym tle, choć zauważyłem to głównie przy uruchamianiu systemu, w grach i przy oglądaniu filmów problem nie był zauważalny. Jest to często występujący problem w matrycach IPS, jednak nie jest on szczególnie dokuczliwy. Ekran nie męczy oczu i dobrze ukazuje kolory. Rozdzielczość Full HD, pozwala nam oglądać filmy w naprawdę dobrej jakości. Przechodząc do sedna i tego co w sprzętach interesuje nas najbardziej wydajność i bateria.

Odnosząc się do baterii – przy codziennym korzystaniu Elitebook nawet po wysłużonych kilku latach nadal sprawuje się świetnie. Choć nie jest to to samo co fabryka dała, trzyma naprawdę dobry poziom. Bateria jest w stanie udźwignąć około 6 godzin ciągłego oglądania filmów online, co sprawia, że możemy go spokojnie zabrać na dłuższą podróż pociągiem. Z dokumentami będziemy w stanie przepracować około 10 godzin.

Benchmark w grach – poleasingowy HP

Jeżeli chodzi o gry – ten laptop poleasingowy HP pod względem gier sprawdza się różnie- możemy być pewni, że w najnowsze tytuły nie pogramy, a jeżeli ktoś będzie bardzo uparty szybko od tego pomysłu odejdzie. Laptop nie wytrzymuje nacisku dużych renderowań, wysokich detali, czy nadmiernych operacji cząsteczkami W przypadku Minecrafta na nisko-średnich ustawieniach mamy stabilne 15-30 fps, co jest kiepskim wynikiem.

W tytuły takie jak Simcity, starsze Cywilizacje, Twierdze, Terrarie czy This War is Mine, Frostpunk możemy grać ze stabilnymi kratkami wynoszącymi więcej niż 30 fps przy customowych wysoko-średnich detalach. Z nowszych tytułów, spokojnie możemy spróbować gry w Man of Dawn, czy Banished, gra chodzi płynnie i nie ma znaczących spadków, może przy większych zbliżeniach. Na pewno nie jest do laptop do kupienia dziecku do grania, raczej do pogrywania w starsze, mniej rozbudowane graficznie gry. Powodem tego jest oczywiście zintegrowana karta graficzna.

Benchmark na średnich ustawieniach
Benchmark w Minecraft na średnich ustawieniach graficznych, z wyłączonymi synchronizacjami i najniższymi ustawieniami renderowania.

Dźwięk

Choć nie robiłem tutaj profesjonalnych testów, raczej był to test w warunkach domowych, przy codziennym korzystaniu, muszę przyznać, że mimo wysłużonych lat głośniki są rzeczywiście dobre. Mają przejrzysty i czysty dźwięk. Brak tu większych szumów, głośność nie jest porywająca ale zadowalająca, według mnie mogło by być ciut głośniej. Jednak przy zwykłym korzystaniu czy oglądaniu filmów w zupełności wystarczy. Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki. Ktoś lubi słuchać głośno z jakimś basem, na pewno będzie musiał sobie dokupić coś do zestawu, jednak do muzyki klasycznej czy do słuchania lektorów, oglądania filmów, głośniki są w porządku.

Temperatury

Laptop trzyma podobny poziom ciepła nawet po kilku godzinach użytkowania. Nagrzewa się, ale nie do tego stopnia, by było to w jakimkolwiek stopniu uciążliwe, lub niebezpieczne dla jego zdrowia. Trzymając na kolanach, lub innych materiałach wspomagających grzanie sprzętów, możemy odczuć lekkie ciepło dotykając spodu obudowy. Jednak przy prawidłowym użytkowaniu i podstawianiu czegoś pod ten laptop poleasingowy HP, nie musimy obawiać się żadnych problemów dotyczących ciepła naszego urządzenia. Temperatura podczas pracy pod obciążeniem waha się w granicach 66-69 stopni Celsjusza.

temperatura gpu 840 g1

SSD​

Dysk SSD, sprawuje się dobrze, przerzucenie pliku 2GB z dysku na drugi wydaje mi się, że zajęło mniej niż 10 sekund.  Niżej przedstawione wyniki, są zapewnieniem, że laptop poleasingowy HP 840 G1 FHD IPS przy konwersji plików, przesyłaniu danych zachowuje przyzwoitą szybkość. Przekłada się to na dobry czas pracy.

crystaldiscmark

Podsumowując, laptop poleasingowy HP 840 G1 wart jest swojej ceny. W kwocie do 1500 z laptopów używanych ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Szczerze mogę go polecić, zarówno do tytułów gier sprzed 3-4 lat, jak i do prac biurowych, czy procesów takich jak renderowanie krótkich filmów, lub tworzenie nieskomplikowanych grafik.

Zalety

  • Jakość znacznie przewyższa cenę laptopa
  • Wygodna i przejrzysta klawiatura wraz z pointstickiem
  • Wydajność podczas korzystania z programów
  • Rozdzielczość FULL HD
  • Moduł WI-FI
  • Bateria

Wady

  • Lekkie przebicia jasnych kolorów przy pełnej czerni
  • Według mnie lekko irytujący gładzik
  • Klapa ciężka do utrzymania w czystości, łatwo się palcuje I zbiera brud
  • Przy tej wielkości spokojnie mógłby się zmieścić napęd na CD

OCENA LAPTOPA:

8,5/10
8.5/10

Poleasingowy HP Elitebook 840 G1 – zobacz w sklepie

Zalecane zastosowanie​

Z uwagi na fakt, że jest to laptop poleasingowy HP klasy business nie poleciłbym go graczom, czy osobom pracujących w środowiskach 3D. Zdecydowanie TAK dla osób poszukujących sprzętu do domowego użytku, lub pracy spokojnie skorzystamy tutaj z programów biurowych, stworzymy grafikę w programie graficznym, czy zrenderujemy dosyć szybko krótki filmik. Jak najbardziej polecam  Domownikom, programistom, WORD’OWCOM, filmomaniakom, fanom retrogier, oraz wszystkim którzy szukają sprzętu wydajnego, w przystępnej cenie.