Karty graficzne – producenci

Jedynie wyspecjalizowane karty graficzne będą w stanie obsługiwać program, jakim jest CAD. Muszą one był zoptymalizowane pod kątem tego zaawansowanego programu do grafiki, z którego korzystają projektanci, inżynierowie oraz architekci. Wszystkie układy graficzne tworzone z myślą o CADzie, w znakomity sposób współpracują z najnowszymi programami graficznymi, jakie dostępne są na rynku. Można tutaj wymienić AutoCAD, CS6, SolidWorks, EnSight, czy Adobe.

Producenci kart graficznych

Obecnie można wyróżnić dwóch poważnych konkurentów, którzy zajmują się produkcją wyspecjalizowanych kart graficznych. Jest to AMD i Nvidia. Kartę graficzną tego drugiego producenta mamy w sprzedaży. Jest to karta graficzna NVIDIA QUADRO K5000 4GB 256-bit, która radzi sobie świetnie we współpracy z programami typu Adobe CS6, Avid Media Composer, Autodesk Inventor, CATIA, SolidWorks, Siemens NX, PTC Creo. Jest ona w stanie obsługiwać zarówno laptopy do gier, komputery do gier, jak i urządzenia wykorzystywane do projektowania graficznego.

laptopy poleasingowe poznan

Podstawowe cechy kart graficznych do CAD

Wszystkie karty graficzne do CAD, które obsługują także najlepsze gry komputerowe zapewniają użytkownikowi wysoki komfort podczas korzystania. Pozwalają na wykonywanie operacji związanych z renderowaniem w czasie rzeczywistym, a także na kompilowanie, przeliczanie fizyki płynów oraz generowanie skomplikowanych wizualizacji i modeli 3D. Korzystając z możliwości tej karty graficznej, uda się przygotować profesjonalny projekt graficzny w bardzo prosty i przyjemny sposób. Dużą zaletą tych kart jest także to, że oprócz zaawansowanych operacji, świetnie radzą sobie także z obsługą podstawowych multimediów i niektórych gier.