Współczesna działalność firm opiera się w głównej mierze na urządzeniach wykorzystujących technologiczne rozwiązania. Bez użycia specjalistycznego sprzętu nie byłoby możliwe wykonanie większości czynności. Producent Dell oferuje nam różnego typu sprzęt dedykowany każdej firmie, której zależy na zwiększeniu wydajności swoich pracowników. Serwer Dell R440, Dell R540 czy Dell R640 – na jakie urządzenie warto się zdecydować?

Serwer Dell R440 – dla małych i średnich firm

Firma w zależności od swojej wielkości wymaga sprzętu, który pozwoli na maksymalne wykorzystanie jej potencjału. Dlatego też producenci urządzeń z dziedziny technologii proponują swoim klientom sprzęt, który przeniesie ich działalność na wyższy poziom.

Serwer Dell R440 dedykowany jest małym oraz średnim firmom. Urządzenie stanowi doskonały balans pomiędzy wydajnością a gęstością w skalowanym systemie komputerowym. Serwer pochodzący z czternastej generacji to nowinka na rynku urządzeń z tego segmentu. Procesor Intel Xeon SP umożliwia wzrost przepustowości aż o 50%. Niewątpliwym atutem urządzenia jest możliwość zastosowania dwóch powyższych procesorów, dzięki czemu obsługiwane może być do 512 GB pamięci RAM. Ułatwieniem dla zewnętrznych siedzib firmy może być możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy kontrolera iDRAC9. Dell R440 wyposażony jest również w pamięć masową, łączącą w sobie szybkie dyski SSD i NVMe PCIe.

Serwer Dell R540 – dla każdego przedsiębiorstwa

Serwer Dell R540 stworzony został z myślą zarówno o małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i również większych centrach danych. Urządzenie znacząco wpływa na zwiększenie wydajności wykonywanych czynności oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo gromadzonym danym. Również w przypadku tego sprzętu, producent zastosował możliwość zdalnego sterowania przy użyciu kontrolera iDRAC9. Serwer wyposażony może być w dyski M.2 SSD. R540 posiada procesor Intel Xeon Scalable, pamięć RAM (do 512 GB) oraz 14 slotów na dyski 3,5 cala.

Serwer Dell R640 – dedykowany średnim oraz dużym firmom

Serwer Dell R640 wykorzystywany jest głównie przez średnie oraz duże firmy, posiada bowiem cechy, które doskonale sprawdzą się w wymagających środowiskach. Budowa rack pozwala na umieszczenie urządzenia w szafie serwerowej, która znajduje się zazwyczaj w specjalnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Urządzenie posiada procesor serii Intel Xeon SP (Scalable Processors), pamięć RAM taktowaną zegarem 2667 MHz, kontroler H740P (posiadający 8 GB pamięci podręcznej) oraz kontroler iDRAC9 umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniem.

Artykuł zewnętrzny