Laptop używany OLX wydaje się być dobrym wyborem na pierwszy rzut oka. Należy jednak zwrócić uwagę na wiek sprzętu, gwarancję czy legalność pochodzenia takiego produktu. Dużo laptopów OLX sprzedawana jest przez firmy. Mamy w tym momencie gwarancję na produkt. Używane laptopy biznesowe ciągle są jeszcze mało popularne wśród osób fizycznych poszukujących laptopa dla ucznia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją biznesowego Fujitsu.

Kiedy myślimy o laptopach biznesowych, najczęściej przychodzą nam do głowy takie marki jak Dell, HP, Lenovo… A co, jeśli do tej listy dodamy też Fujitsu? Osoby nieco dłużej i bardziej uważnie śledzące tematy laptopów biznesowych pewnie nie będą zaskoczone, ponieważ Lifebooki mają swoje korzenie w początku tego millenium. Obecnie podzielone są na modele z serii A – na użytek domowy i do multimediów, S – to biznesowy sprzęt premium bez żadnych kompromisów, U oraz E. I to właśnie seria E jest w segmencie porządnych biznesówek za rozsądną cenę, gdzie liczy się efektywność – a nie efektowność. Właśnie w tej grupie znajduje się recenzowany dzisiaj model który w momencie premiery był topowym przedstawicielem laptopów biznesowych od Fujitsu – Lifebook E754.

Laptop używany OLX – Lifebook E754 z zewnątrz

Mimo, iż ten model ma już swoje lata, to pierwsze skojarzenie jakie budzi, to ZBook piątej generacji – który jest przecież znacznie młodszym sprzętem. Pokrywa górna wykonana z magnezu zapewnia odpowiednią sztywność – dzięki czemu nawet gdy otwieramy laptopa trzymając narożnik pokrywy, nie obserwujemy wyginania się całej matrycy. Sam ekran można odchylić o nieco więcej, niż 180 stopni. Po otwarcia laptopa ponownie widzimy magnez – tym razem stylizowany na szczotkowane aluminium.

Klawiatura laptopa Lifebook E754 jest wyspowa i działa dokładnie tak, jak powinna. Dzięki gabarytowi sprzętu znalazło się w nim miejsce na klawiaturę numeryczną. Od strony designu mamy tutaj jedną, bardzo subiektywną uwagę – czerwone obramowanie pod klawiaturą daje dziwne wrażenie obcowania ze sprzętem z klasy laptopów komercyjnych. Co prawda to jedynie design, jednak po wszystkich modelach konkurencji, których stylistyka jest minimalistyczna do bólu, tutaj można poczuć lekkie zmieszanie. Ciężko zwrócić uwagę na jakiekolwiek inne zabiegi producenta – ot, zwykły, niewyróżniający się laptop.

asus-laptop-gamingowy

Czy takie zabiegi wizualne mają swoje konsekwencje w postaci utraty ducha sprzętu biznesowego w nieco bardziej praktycznym ujęciu? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba spojrzeć na spód obudowy. Wykonany jest z tworzywa, jednak budzi bardzo przyjemne skojarzenia. Faktura materiału przypomina to, co można znaleźć choćby w Toughbookach od Panasonica, które prezentowaliśmy w tym filmie.

Najważniejsza jest jednak tutaj stara, dobra szkoła konstruowania laptopów biznesowych. Spód obudowy kryje łatwy dostęp do najważniejszych elementów laptopa. Szybko i bez problemów wyciągniemy baterię laptopa, napęd DVD, a co więcej – mamy również błyskawiczny dostęp do dysku twardego i slotów pamięci RAM. To jednak nie wszystko – producent zadbał o taki detal, jak filtr powietrza, wsuwany przed otworem wentylacyjnym, który możemy w łatwy sposób wyciągnąć i wyczyścić.

Laptopy poleasingowe – Lifebooki E754. Oferowane wejścia i złącza

Elementem, który w najbardziej oczywisty sposób zdradza przeznaczenie tego sprzętu jest złącze stacji dokującej – czyli najbardziej charakterystyczny element biznesówek. Wejścia, jakie laptop używany OLX Lifebook E754 daje nam do dyspozycji, to: jedno złącze USB 2.0, trzy wejścia USB 3.0, po jednym złączu VGA, HDMI i DisplayPort; do tego miejsce na blokadę Kensington Lock oraz slot czytnika kart SD. Producent zdecydował się na zastosowanie dwóch odrębnych gniazd mini-jack – dla słuchawek i mikrofonu.


laptop-hp-250-g7
laptop-do-500zł

Laptop dla ucznia – specyfikacja techniczna Fujitsu

Procesor to całkiem wydajny i7 4610M ze zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 4600. Do tego laptop kryje 8 GB pamięci podręcznej RAM oraz dysk SSD 240 GB. Jeżeli chodzi o ekran – laptop wyposażony jest w matrycę TN o przekątnej ekranu 15,6 cala i rozdzielczości HD. Oczywiście nie mamy tutaj do czynienia z Ultrabookiem, więc sprzęt jest słusznych rozmiarów – grubość bryły to maksymalnie 27 milimetrów, a waga wraz z baterią to niecałe 2 kilogramy – co w tej klasie sprzętu jest całkiem dobrym wynikiem.

laptop-do-nauki

Allegro laptop też dostępny. Wydajność laptopa Lifebook E754

Znamy stronę wizualną i wiemy, co laptop kryje w środku – jak zatem wygląda jego wydajność? O ile w codziennych zastosowaniach domowych i biurowych nie ma mowy o problemach i sprzęt poradzi sobie z wieloma otwartymi kartami w przeglądarkach internetowych bądź obsługą pakietu Office, o tyle warto sprawdzić szczytowe możliwości sprzętu w teście Cinebench R20. Wynik – 658 punkty – może nie zachwyca. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że ten wynik jest niewiele niższy od rezultatu procesora i5 siódmej generacji – a przecież w Lifebooku mamy czwartą generację – nie jest źle. Do zastosowań biznesowych powinno w zupełności wystarczyć. Gry? Nie ma sensu tego weryfikować. Przy intelowskiej zintegrowanej karcie graficznej HD Graphics 4600 nie możemy spodziewać się fajerwerków.

Mamy punkt odniesienia w kwestii wydajności tego Lifebooka E754 – trzeba też wspomnieć o jego kulturze pracy. Sprawdziliśmy natężenie dźwięku (ok. 38 dB) oraz temperaturę obudowy i podzespołów w stanie spoczynku (ok. 29 stopni), a także w czasie Intel Burn Test – wyniki to odpowiednio ok. 57 dB i 32 stopnie.

Po raz pierwszy recenzowaliśmy reprezentanta Lifebooków – jak widać, to bardzo solidny sprzęt dostosowany do realiów pracy biurowej; jego zwarta obudowa powinna zapewnić długoletnie użytkowanie bez widocznych śladów. Na pewno nie jest to sprzęt dla kogoś, kto szuka efekciarskiego laptopa z designem cienkiego Ultrabooka. To laptop prosty i praktyczny do bólu – i taki właśnie miał być.

https://www.youtube.com/watch?v=ieEiu8y9-aY