W związku z zagrożeniem koronawirusem (COVID-19), praca zdalna stała się dla wielu osób dotychczas wykonujących obowiązki stacjonarnie, codziennością. Także uczniom i studentom został zarekomendowany przez Ministerstw Edukacji e-learning. Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby pieniądze z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, czyli aż 180 mln złotych, przekazać na komputery dla uczniów i komputery dla nauczycieli. Gminy mogą składać wnioski o pieniądze na laptopy, tablety i mobilny dostęp do internetu od 1 kwietnia 2020 roku. Dzięki tym środkom, łatwiej będzie kupić komputery dla gmin, a nauka zdalna będzie możliwa dla wszystkich uczniów.

MILIONY NA KOMPUTERY. Dodatkowy czas dla czterech województw!

Fundacja Promocji Gmin Polskich wydłuża do 20 kwietnia 2020 roku czas realizacji edukacyjnych projektów komputerowych dla czterech województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego oraz wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Granty w wysokości 150 tysięcy złotych pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Każda gmina z tej kwoty może przeznaczyć aż 60 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego, który trafi do szkół i placówek kształcenia nauczycieli.

W naszym sklepie znajdziesz komputery dla gmin, dzięki którym nauka online będzie realizowana bez zakłóceń.

Czy gmina może kupić komputery ze stawką 0%? Czy istnieje możliwość opodatkowania dostawy sprzętu komputerowego stawką 0%?

Tak, jeżeli sprzęt komputerowy jest przekazywany placówkom oświatowym.

akcja-edukacja-koronawirus-2020

Rząd da 180 mln zł na komputery dla uczniów i nauczycieli

Jest obecnie możliwy zakup sprzętu dla szkół z programu powstałego w Polsce na skutek zapotrzebowania związanego z akcją #zostanwdomu. Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować do CPPC o pieniądze na laptopy dla uczniów. Każdy z nich otrzyma nie mniej niż 40 tysięcy złotych.

Laptop dla ucznia to dziś produkt pierwszej potrzeby!

No właśnie… Produkt pierwszej potrzeby. Niestety koronawirus atakuje ludzi co jest przerażające. Każdy z nas marzy, aby ta straszna pandemia minęła jak najszybciej i nigdy nie wróciła w tej czy innej formie. Z drugiej strony rodzice pragną, aby ich dzieci dalej mogły się uczyć. Koronawirus w Polsce czy na Świecie sieje także spustoszenie w sprzęcie IT. Na próżno dziś szukać nowych laptopów w sklepach online czy w samych dystrybucjach.


Sami dziś (tj. 1.04.2020) chcieliśmy złożyć zamówienie dla pewnej placówki oświatowej. Realne terminy dostaw nowych laptopów to przełom kwietnia/maja. Co w takim razie mają począć rodzice swoich pociech? Wygląda na to, że jedyną sensowną alternatywą staje się zakup poleasingowych laptopów, które jeszcze są dostępne na rynku polskim.

Laptopy do 1000 zł


Sprawdź

Laptopy do 2000 zł


Zobacz

Laptopy ponad 2000 zł


Sprawdź

Jaki laptop wybrać dla ucznia, a jaki dla nauczyciela ?

Seria Dell Latitude E7470 to laptopy poleasingowe idealne zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela, z zainstalowanym systemem Windows i antywirusem, w cenie. Laptop pozwala na połączenie z internetem (rekomendowane jest bezpieczne WIFI udostępniane przez szkoły i sprawdzone miejsca, a nie hotspoty) bez najmniejszych problemów. Jest to laptop z wbudowaną kamerą, pozwalający na prowadzenie zajęć przez Skype.

UWAGA!
Przy zakupie 10 sztuk Dell Latitude E7470, otrzymasz 500 zł rabatu.

Zapytaj o szczegóły