Samsung 350E7C – mechaniczne uszkodzenie matrycy w laptopie

Matryca LCD wymaga szczególnej uwagi podczas użytkowania laptopa ze względu na jej delikatność. Do uszkodzenia mechanicznego może dojść na skutek upuszczenia laptopa podczas schodzenia ze schodów czy też podczas siadania na kanapę poprzez nieuwagę. Nic dziwnego, że coraz więcej tego typu usterek pojawia się w sprzęcie nowym czy poleasingowym użytkowników ze względu na pęd życia w jakim w tej chwili się znajdujemy. Należy jeszcze wyróżnić drugą grupę usterek matryc laptopów mianowicie usterki eksploatacyjne (elektryczne), do których możemy zaliczyć: migotanie obrazu, plamy na ekranie, zmiany kolorów pikseli.

Nie inaczej było właśnie w przypadku Samsung 350E7C, gdzie objawy nieprawidłowego działania matrycy jakie użytkownik nam przekazał dotyczyły nieczytelnego obrazu.

W ramach naprawy serwisowej wykonaliśmy:
1. wymiana uszkodzonej matrycy
2. regulacja zawiasów w laptopie
3. testy po wykonanej naprawie


Instrukcja wymiany matrycy w laptopie – podstawowe zadania:

1. Sprawdź czy potrzebna jest nowa matryca

W pierwszej kolejności należy zdiagnozować czy uszkodzeniu uległ ekran laptopa czy też usterka jest spowodowana np. uszkodzeniem karty graficznej w laptopie. Diagnozę usterki matrycy można wykonać w części przypadków samemu w domu na podstawie podłączenia zewnętrznego monitora do laptopa. Brak obrazu na monitorze może oznaczać np. uszkodzoną tasiemkę łączącą matrycę z płytą główną notebooka. W przypadku czarnego ekranu mimo podłączenia monitora bądź widocznych pasków na ekranie można wstępnie przyjąć, że problemem nie jest matryca.

Wymiana matrycy w laptopie – może jednak na tym etapie warto już to zlecić serwisowi PRECIO.PL?

2. Odszukaj i odkręć śruby mocujące ramkę matrycy

Wymianę matrycy w laptopie zaczynamy od demontażu obecnie znajdującej się w notebooku. Pozwoli to na sprawniejsze znalezienie zamiennika oryginalnej matrycy. UWAGA! Przed demontażem pamiętaj o odłączeniu zasilania i wyjęciu baterii z laptopa. Najczęściej wystarczy do wyjęcia matrycy odkręcenie kilku śrubek, które mogą znajdować się pod gumkami maskującymi.

Naprawa matrycy w laptopie – Kurier odbierze sprzęt od Ciebie z domu i bezpłatnie wycenimy naprawę. Może warto mieć gwarancję na tę usługę?

3. Zdemontuj ramkę matrycy laptopa

Po upewnieniu się, że wszystkie śrubki zostały odkręcone należy przystąpić do delikatnego wyciągania ramki matrycy. Najlepiej podważyć ramkę palcami w środkowej, dolnej jej części i odciągać ją ku sobie aż do narożników. Upewnij się, że kabel wchodzacy do inwentera jest odłączony. Następnie odkręć śrubki mocujące matrycę i wyjmij ją delikatnie.

Zbita, pęknięte matryca – Oddaj to w ręce specjalistów. Swój czas poświęć na relaks ?

4. Znajdź i kup właściwą matrycę zamienną

W doborze odpowiedniej matrycy pomogą Tobie następujące informacje znajdujące się na matrycy: producent, model, typ, wymiar, złącza oraz ich rodzaj. Nie wiesz czy wybrałeś właściwą matrycę? Nasz serwis laptopów w Poznaniu udzieli Tobie bezpłatnych informacji jak sobie z tym fantem poradzić. Wyślij email na adres: biuro@precio.pl

Uszkodzona matryca objawy – sprawdzimy to i maksymalnie do 48h zaproponujemy rozwiązanie tej bolączki

5. Wymiana uszkodzonej matrycy

Usuń taśmę i odłącz złącze nie zapominając o odkręceniu śrubek mocujących najczęściej z prowadnic zawiasów.

Matryca LCD nie wyświetla obrazu – to nie musi być koniec życia dla Twojego laptopa. Serwis notebooków PRECIO.PL do Twoich usług. TEL: +48 61 250 24 42

6. Testy nowej matrycy

Wepnij kabel video do matrycy i podłącz inwenter. Następnie włącz laptopa (mając jakieś źródło zasilania np. baterię). Jeżeli wszystko działa prawidłowo wykonaj powyższe kroki w odwrotnej kolejności.

Laptop się włącza ale jest czarny ekran? – Mamy nadzieję, że na tym etapie odpowiedź brzmi „NIE” ?