„Nasze procesory są wydajniejsze w realnym użytkowaniu i grach”

Tak intel odniósł się do najnowszych układów AMD Ryzen 3000. Niebiescy nie twierdzą, że procesory AMD są słabe, tylko, że są dużo słabsze od intelowskich.

Rynek procesorów rozgrzany do czerwoności. Ostatnie ruchy ze strony AMD w tym testy Ryzen 9 3900X, sprawiły że obydwa koncerny toczą zacięty bój o każdego jednego klienta.

Na tegorocznym Gamescomie Troy Severson menedżer ds. rozwoju sprzedaży PC i VR powiedział: „Rok temu, kiedy wprowadziliśmy Core i9 9900K, układ został nazwany najwydajniejszym na świecie procesorem do gier. Mogę szczerze powiedzieć, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. To wciąż najwydajniejszy na świecie procesor do gier.”

Dodatkowo intel zarzuca przeciwnikowi wrzucanie infografik z testami, w których produkty AMD wygrywają, jednak nie mają realnego przełożenia podczas grania i użytkowania komputera. Dodatkowo niebiescy informują, że AMD nie ma szans z ich najnowszymi produktami, Core i9 9900K i i7 9700K są wydajniejsze w tych istotnych benchmarkach, a Ryzeny wygrywają jedynie w wielowątkowym teście renderowania.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu