Czy router może być tani i wydajny?

Firma Mercusys sugeruje, że tak – i to będą ich routery. Jak zapowiadają w ich ofercie mają pojawić się antenki w cenie przystępnej dla każdego, a jakością ścigające te droższe modele. Choć marka stworzona przez TP-Link dopiero wchodzi na polski rynek, to już zdążyła podbić wiele sieci domowych.

Źródło: Gadstyle

Z racji tego, że to dopiero ich początek na naszym rynku oferują nam tylko 6 modeli. Maksymalna cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ich sprzęt wynosi około 135 złotych, a najniższa zaledwie 18zł. Producent zapewnia, że jakość nie idzie w parze z ceną i że to jakośćprzebija kilkukrotnie swoją wartość. Model najdroższy – AC12G posiada 4-porowy przełącznik tgigabitowy i oferuje prędkość do 867mb/s w 5GHz i 300mb/s w 2,4GHz. Router działa w standardzie 802.11ac, ma pozwolić nam na podłączenie do siebie jednocześnie aż 60 urządzeń. 

Jak zapewnia TP-Link, Mercusys oferuje sprzęt tani, mocny i niezawodny. Oświadcza również, że nie bez powodu Mercusys jest drugą największą marką w tym segmencie, jest drugą, bo pierwszą jest TP-Link. Być może kiedyś uczeń przerośnie mistrza i to Mercusys będzie największą marką. Jak narazie zostaje nam tylko obserwować ich dalsze działania.

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *