Czy router może być tani i wydajny?

Firma Mercusys sugeruje, że tak – i to będą ich routery. Jak zapowiadają w ich ofercie mają pojawić się antenki w cenie przystępnej dla każdego, a jakością ścigające te droższe modele. Choć marka stworzona przez TP-Link dopiero wchodzi na polski rynek, to już zdążyła podbić wiele sieci domowych.

Źródło: Gadstyle

Z racji tego, że to dopiero ich początek na naszym rynku oferują nam tylko 6 modeli. Maksymalna cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ich sprzęt wynosi około 135 złotych, a najniższa zaledwie 18zł. Producent zapewnia, że jakość nie idzie w parze z ceną i że to jakośćprzebija kilkukrotnie swoją wartość. Model najdroższy – AC12G posiada 4-porowy przełącznik tgigabitowy i oferuje prędkość do 867mb/s w 5GHz i 300mb/s w 2,4GHz. Router działa w standardzie 802.11ac, ma pozwolić nam na podłączenie do siebie jednocześnie aż 60 urządzeń.

Jak zapewnia TP-Link, Mercusys oferuje sprzęt tani, mocny i niezawodny. Oświadcza również, że nie bez powodu Mercusys jest drugą największą marką w tym segmencie, jest drugą, bo pierwszą jest TP-Link. Być może kiedyś uczeń przerośnie mistrza i to Mercusys będzie największą marką. Jak narazie zostaje nam tylko obserwować ich dalsze działania.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu