Rewolucja w świecie biznesowych laptopów?

Lenovo prezentuje prototyp swojego kultowego ThinkPada z serii x1 – czy tym tworem zdmuchnie całą konkurencje? Czy laptopo-tableto-książka ma szanse przejąć rynek sprzętów mobilnych?

Źródło: Cnet

Ten wielozadaniowy laptop już dziś wywołuje wiele emocji nie tylko wśród internautów, ale zapewne też u konkurencji.  Zaprezentowany na ostatniej konferencji prototyp Lenovo ThinkPad X1 – to laptop, który sprawdzi się w zasadzie jako wszystko, może poza telefonem, choć możliwe, że producenci i to przewidzieli i wielkość laptopa będzie modyfikowana. Nowy ThinkPad ma być tym co oferują telefony – zakrzywiane, wyginalne ekrany. X1 ma być jednolitą konstrukcją składającą się z 13,3 calowego składanego ekranu, który będzie mógł spełniać role laptopa, książki, dodatkowego ekranu, czy tableta. W przypadku laptopa do dyspozycji zostanie nam oddana jedna część robocza ekranu, druga zamieni się w klawiature. Całość ma oferować jakość 2K. Choć na ten moment brak dokładnych specyfikacji, wiemy że producent wyposaży laptop w nowe procesory Intela i będzie pracował na Windowsie. Jeżeli chodzi o dodatki – to do dyspozycji dostaniemy standardowo kamerke, głośniki i tylko jedno złącze USB typu C.

Niestety nie wiadomo nic więcej, na szczegóły przyjdzie nam poczekać jeszcze około roku. Jednak będziemy bacznie obserwować ten temat i na bieżąco informować o nowościach z innowacyjnej biznesówki. Być może Lenovo doszczętnie zmiażdży konkurencje tym produktem, a może będzie to kolejny sprzęt wyglądający fajnie tylko na reklamach. Wszystkiego się przekonamy.

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *