Rewolucja w świecie biznesowych laptopów?

Lenovo prezentuje prototyp swojego kultowego ThinkPada z serii x1 – czy tym tworem zdmuchnie całą konkurencje? Czy laptopo-tableto-książka ma szanse przejąć rynek sprzętów mobilnych?

Źródło: Cnet

Ten wielozadaniowy laptop już dziś wywołuje wiele emocji nie tylko wśród internautów, ale zapewne też u konkurencji.  Zaprezentowany na ostatniej konferencji prototyp Lenovo ThinkPad X1 – to laptop, który sprawdzi się w zasadzie jako wszystko, może poza telefonem, choć możliwe, że producenci i to przewidzieli i wielkość laptopa będzie modyfikowana. Nowy ThinkPad ma być tym co oferują telefony – zakrzywiane, wyginalne ekrany. X1 ma być jednolitą konstrukcją składającą się z 13,3 calowego składanego ekranu, który będzie mógł spełniać role laptopa, książki, dodatkowego ekranu, czy tableta. W przypadku laptopa do dyspozycji zostanie nam oddana jedna część robocza ekranu, druga zamieni się w klawiature. Całość ma oferować jakość 2K. Choć na ten moment brak dokładnych specyfikacji, wiemy że producent wyposaży laptop w nowe procesory Intela i będzie pracował na Windowsie. Jeżeli chodzi o dodatki – to do dyspozycji dostaniemy standardowo kamerke, głośniki i tylko jedno złącze USB typu C.

Niestety nie wiadomo nic więcej, na szczegóły przyjdzie nam poczekać jeszcze około roku. Jednak będziemy bacznie obserwować ten temat i na bieżąco informować o nowościach z innowacyjnej biznesówki. Być może Lenovo doszczętnie zmiażdży konkurencje tym produktem, a może będzie to kolejny sprzęt wyglądający fajnie tylko na reklamach. Wszystkiego się przekonamy.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu