Nowości w bezpieczeństwie Google

Od niedawna możemy cieszyć się dodatkowymi opcjami bezpieczeństwa naszych dysków, maili i kont Google. Wprowadzone zostały dwie nowe opcje, które mogą uprzykrzyć życie wielu hackerom, zwłaszcza tym korzystającym z keylogger’ów. Sam korzystam z jednego z nowych rozwiązań- ale o tym będzie na dole.

Autoryzacja za pomocą telefonu

Pierwszą opcją jest autoryzacja za pomocą telefonu. Początkowo sceptycznie podchodziłem do tego zabezpieczenia, bo szczerze wątpiłem w jego działanie, a nawet uznałem, że może być uciążliwe podczas prób włamań. Jednak nic mylnego, Google świetnie sparował próby połączenia przez inne urządzenie z aplikacją dostępną w naszym telefonie. Aby móc zalogować się na nasze konto, na niepowiązanym z naszym kontem urządzeniu, musimy odblokować telefon za pomocą kodu, a następnie wprowadzić ustalony PIN lub hasło. Sprawdzałem kilkukrotnie tą opcje, brak zwieszeń, oczekiwania, a nawet błędów. Powiadomienie przychodzi błyskawicznie, a na drugim urządzeniu logujemy się w momencie autoryzacji na telefonie. 

Autoryzacja za pomocą Pendrive

Coś raczej rzadko spotykanego w bezpieczeństwie naszych internetowych kont. Aby autoryzować logowanie będzie potrzebne nam prawdopodobnie specjalnie urządzenie działające na zasadzie Pendrive, które trzeba dodatkowo kupić. Autoryzacja naszego konta zostanie zaakceptowana dopiero po wpięciu urządzenie do portu. W tym momencie opcja dla mnie bezsensowna, zwłaszcza zakup klucza autoryzacyjnego. Być może Google kiedyś udostępni możliwość zrobienia klucza z własnego Pendrive.  

Źródło; GoogleAuthority

Obydwie opcje na ten moment gwarantują bezpieczeństwo naszym kontom. Zwłaszcza przed hakerami korzystającymi z keyloggerów, czy innych łamaczy haseł. Jednak ciekawe przez jaki czas będziemy mogli cieszyć się tym bezpieczeństwem? 


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu