Nowe konfiguracje Macbook’ów Pro w sklepie Apple

Apple odświeża Macbook Pro, według producenta są to najwydajniejsze jednostki w historii firmy. Odświeżeniu uległy modele 15 i 13 calowe z nalepką TouchBar.

Źródło: 9to5mac.com

W wersji bardziej mobilnej, czyli 13 calowej choć wielkich zmian nie ma, to znajdziemy w nim procesor Intel Core i5 lub i7, grafike Intel Iris Plus Graphics 655, do 16GB RAM, oraz dysk SSD o pojemności od 256GB do 2TB.

Zdecydowanie lepiej wygląda tutaj model 15 calowy, który będziemy mogli nabyć w konfiguracji z 6 rdzeniowym Intelem Core i7, lub 16 rdzeniowym Core i9 (w wersji podstawowej, lub HK). W laptopie dostaniemy sporo pamięci RAM bo od 16 do 32GB, karta graficzna to Radeon Pro 550X lub 650X. Laptop może być gratką dla „chomików”, możemy w nim mieć nawet 4GB na SSD.

Producent chwali się, że nowe konfiguracje mają być dużo wydajniejsze od swoich poprzedników, zwłaszcza ta z i9, która ma być najlepszą produkcją w historii Macbook’ów, zwłaszcza dla środowisk profesjonalnych, które choć w połowie wykorzystają potencjał nowego Macbooka.

Jeżeli chodzi o dostępność, obydwa odświeżone modele są już dostępne w sklepie apple, ich cena jest taka sama jak poprzednich wersji, czyli dla wersji 13 calowej jest to 8999 złotych, a dla wersji 15 calowej 12999 złotych.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu