Najbardziej dopieszczona karta z serii SUPER

Wszystko wskazuje na to, że w GTX 1650 w wersji SUPER zajdzie najwięcej zmian porównując ją do podstawowej wersji. Prawdopodobnie będzie to najmocniej poprawiona karta od Nvidii.

W najbliższym czasie na rynku pojawią się karty graficzne GTX 1660 SUPER, w przyszłym miesiącu w sklepach będziemy mogli znaleźć GTX 1650 SUPER. Na pewno warto czekać, zwłaszcza na kartę, która pojawi się w drugiej połowie listopada. Zmiany, które zajdą w GTX 1650 niewątpliwie wpłyną na wydajność i pobór energii, przez pobór energii będziemy musieli prawdopodobnie zainwestować. Największą zmianą zdecydowanie jest zrezygnowanie z systemu Volta NVENC na rzecz kodera Turing NVENC, dzięki któremu różnice odczują zwłaszcza profesjonalni gamerzy, streamerzy i twórcy video. Koder Turing NVENC znacznie odciąży procesor, zapewniając przy tym stabilną i wydajną pracę całego komputera.

Karta ta jest odpowiedzią na serię NAVI od AMD. Jak widać nie tylko Intel toczy z nimi bój, ale również inne marki na różnych płaszczyznach. GTX 1650 SUPER, ma szanse pokonać RADEONA NAVI RX 5500, z którym podstawowa wersja GTX sobie nie poradzi. Nową kartę graficzną na sklepowych półkach ujrzymy już 22 listopada, a jej cena prawdopodobnie  wyniesie około 1000 złotych. 


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu