Całkowicie nowy Acer Nitro 7 i odświeżony Acer Nitro 5

Na konferencji NEXT@ACER ogłoszone zostały 2 premiery z serii Nitro (Acer Nitro 7 i Nitro 5). Producent chwali się zastosowaniem autorskiego układu chłodzenia z dwoma wentylatorami, który udostępni użytkownikowi tryb COOLBOOST – mający na celu zwiększenie prędkości wentylatorów o 10%. Producent zachwala również zastosowaną w obydwu laptopach kartę sieciową Killer Ethernet E2500, której sterownik sam będzie wykrywał strumienie gier i pobocznych procesów, aby nadać im przepustowość. W celu dostosowania do najlepszej wydajności sieci, będzie blokował niektóre aplikacje. Karta będzie dedykowana dla steamerów. Zdaniem producenta – oba modele mają pokazać, że laptop do gier wcale nie musi być drogi.

Acer Nitro 7​

źródło: www.acer.com

Nowa konfiguracja Acera – Acer Nitro 7 – ma być wyposażona w matryce IPS o rozdzielczości 15,6 cala. W środku gamingowej maszyny ma znaleźć się procesor Intel Core 9. Generacji oraz najnowsze układy od Nvidii, pamięć ram DDR4 do 32GB oraz dysk twardy o maksymalnej pojemności 2 TB. Na najnowszy sprzęt ze stajni Acera z numerem 7 trzeba będzie poczekać do czerwca. Jego cena w wersji podstawowej wyniesie od 4899 złotych.

Acer Nitro 5

źródło: www.acer.com

Podobnie jak w przypadku Nitro 7 – Acer Nitro 5 będzie bazował na procesorze Intela 9. Generacji, będzie posiadał wbudowaną pamięć RAM DDR4 do 32GB oraz standardowy dysk HDD do 2 TB. Zastosowane w nim będą najnowsze technologie, w tym karta sieciowa Killer Ethernet E2500 oraz autorski system chłodzenia. Zestaw został wyceniony na 3899 złotych.

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *