Całkowicie nowy Acer Nitro 7 i odświeżony Acer Nitro 5

Na konferencji NEXT@ACER ogłoszone zostały 2 premiery z serii Nitro (Acer Nitro 7 i Nitro 5). Producent chwali się zastosowaniem autorskiego układu chłodzenia z dwoma wentylatorami, który udostępni użytkownikowi tryb COOLBOOST – mający na celu zwiększenie prędkości wentylatorów o 10%. Producent zachwala również zastosowaną w obydwu laptopach kartę sieciową Killer Ethernet E2500, której sterownik sam będzie wykrywał strumienie gier i pobocznych procesów, aby nadać im przepustowość. W celu dostosowania do najlepszej wydajności sieci, będzie blokował niektóre aplikacje. Karta będzie dedykowana dla steamerów. Zdaniem producenta – oba modele mają pokazać, że laptop do gier wcale nie musi być drogi.

Acer Nitro 7​

źródło: www.acer.com

Nowa konfiguracja Acera – Acer Nitro 7 – ma być wyposażona w matryce IPS o rozdzielczości 15,6 cala. W środku gamingowej maszyny ma znaleźć się procesor Intel Core 9. Generacji oraz najnowsze układy od Nvidii, pamięć ram DDR4 do 32GB oraz dysk twardy o maksymalnej pojemności 2 TB. Na najnowszy sprzęt ze stajni Acera z numerem 7 trzeba będzie poczekać do czerwca. Jego cena w wersji podstawowej wyniesie od 4899 złotych.

Acer Nitro 5

źródło: www.acer.com

Podobnie jak w przypadku Nitro 7 – Acer Nitro 5 będzie bazował na procesorze Intela 9. Generacji, będzie posiadał wbudowaną pamięć RAM DDR4 do 32GB oraz standardowy dysk HDD do 2 TB. Zastosowane w nim będą najnowsze technologie, w tym karta sieciowa Killer Ethernet E2500 oraz autorski system chłodzenia. Zestaw został wyceniony na 3899 złotych.