10 generacja procesorów Intel tylko dla mobilnych?

Nowe procesory są wykonane w 10 nanometrowym procesie technologicznym. To ma być technologiczny skok, prawdopodobnie tylko dla mobilniaków.

Źródło: Techspot

Nowe procesory bazują na mikroarchitekturze Sunny Cave, nad którą intel pracował od 4 lat. Nowe procesory mają być idealne do urządzeń przenośnych, standardowych laptopach, konwertowalnych i hybrydowych. Nowa mikroarchitektura ma oferować wzrost współczynnika IPC nawet o 18%.

Nowe procesory sprawdzą się świetnie przy zastosowaniu sztucznej inteligencji, wszystko dzięki pakietowi instrukcji AVX512, technologii Intel Learning Ultra Boost. Procesory 10 generacji mają oferować wzrost wydajności w sztucznej inteligencji nawet 2,5 krotnie względem procesorów 8 generacji. W kartach zastosowano nowy układ graficzny, który ma wspomagać doświadczenia w VR, wydajność w tego typu programach może wzrosnąć nawet o 40%.

Na pokładzie i10 znajdziemy 4rdzenie/8wątków z taktowaniem 4,1 GHz, kontroler pamięci LPDDR4/x-3733 lub DDR4-3200. W ofercie pojawią się dwie wersje napięciowe Ice Laker-U z napięciem 15W i Ice Laker-Y z napięciem 9W. 

Na pierwsze urządzenia z i10 będziemy musieli poczekać do wakacji, a na osobne procesory? Być może pojawią się w niedługim odstępie jak miało to miejsce z i9.

 


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu