Huawei Mate 30 i Mate 30 PRO

Problemy na linii USA-Chiny, nie będą miały wpływu na dostępność smartfonów w Europie. Mimo okrojonej wersji Androida producent postanowił wprowadzić Mate 30 na nasz kontynent.

Huawei Mate 30 i Mate 30 PRO to pierwsze modele, które spotyka problem okrojonych wersji Androida, wszystko ze względu na narastający konflikt gospodarczy między dwoma mocarstwami. W sieci pojawiały się sugestie, że nowe modele mogą w ogóle nie trafić do Europy, nie zaprzeczał temu również producent. Brak Sklepu Play mógł całkowicie wykluczyć nowe Huawei z naszego rynku, jednak chiński koncern postanowił spróbować. Na ten moment producent zapowiedział dostępność smartfonów w Rumunii, nie podając danych dotyczących innych krajów. Na naszym starym kontynencie smartfona w najbliższym czasie kupimy w Lei’ach. Cena podstawowej wersji Huawei Mate 30 to ok. 3599 lei, czyli niecałe 3300 złotych. Za wersje Pro będziemy musieli zapłacić 4999 lei, co w przeliczeniu daje ok. 4550 złotych.

Mimo wybrakowanego systemu smartfony zbierają całkiem pozytywne opinie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wersję PRO. A ich największym i jednym z niewielu mankamentów okazuje się być właśnie wersja Androida. Choć prawdopodobnie bardziej obeznani użytkownicy będą potrafili przejść na pełną wersje systemu. 

 

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *