Huawei Mate 30 i Mate 30 PRO

Problemy na linii USA-Chiny, nie będą miały wpływu na dostępność smartfonów w Europie. Mimo okrojonej wersji Androida producent postanowił wprowadzić Mate 30 na nasz kontynent.

Huawei Mate 30 i Mate 30 PRO to pierwsze modele, które spotyka problem okrojonych wersji Androida, wszystko ze względu na narastający konflikt gospodarczy między dwoma mocarstwami. W sieci pojawiały się sugestie, że nowe modele mogą w ogóle nie trafić do Europy, nie zaprzeczał temu również producent. Brak Sklepu Play mógł całkowicie wykluczyć nowe Huawei z naszego rynku, jednak chiński koncern postanowił spróbować. Na ten moment producent zapowiedział dostępność smartfonów w Rumunii, nie podając danych dotyczących innych krajów. Na naszym starym kontynencie smartfona w najbliższym czasie kupimy w Lei’ach. Cena podstawowej wersji Huawei Mate 30 to ok. 3599 lei, czyli niecałe 3300 złotych. Za wersje Pro będziemy musieli zapłacić 4999 lei, co w przeliczeniu daje ok. 4550 złotych.

Mimo wybrakowanego systemu smartfony zbierają całkiem pozytywne opinie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wersję PRO. A ich największym i jednym z niewielu mankamentów okazuje się być właśnie wersja Androida. Choć prawdopodobnie bardziej obeznani użytkownicy będą potrafili przejść na pełną wersje systemu.


Zapoznaj sięz ofertą naszego sklepu