Gogle VR od twórców STEAM’a

Valve atakuje kolejny segment rynku dla graczy – tym razem są to gogle VR. Wszystko wskazuje na to, że będą to bardzo zaawansowane technologicznie i drogie google dla naprawdę wymagających graczy.

Google VR valve

Do tej pory jedyne co wiedzieliśmy o nowym tworze Valve’a to to, że powstanie, teraz jednak sytuacja się zmienia. Ciekawość wszystkich zainteresowanych tą nowinką została zaspokojona. W Index’ie mamy znaleźć podwójny wyświetlacz o rozdzielczości 1440×1600. Obraz ma cechować się wysoką ostrością i jakością detali. Nasze oczy cieszyć będzie też szeroki kąt widzenia, krótki czas reakcji (0,33-0,53ms) oraz odświeżanie z częstotliwością do 144Hz.

Index’y mają być w pełni regulowane, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł dostosować je do swoich potrzeb. Będziemy mogli zmieniać odległość soczewek od oczu, odległość między źrenicami. Modyfikacji będą podlegać także wbudowane słuchawki, które będziemy mogli dostosować do kształtu swoich uszu i głowy. Zestaw słuchawkowy będzie wyposażony w system zapobiegający potliwości uszu, oraz ułatwiający czyszczenie zestawu. Całe audio ma zapewnić realistyczne wrażenia z naszych wirtualnych przygód.

W zestawie znajdziemy całą stacje, oraz kontrolery bezprzewodowe wykorzystujące 87 sensorów wskazujących pozycje naszych dłoni, mają być także wyposażone w 6 przycisków funkcyjnych. Żywotność ich baterii szacowana jest na 7 godzin ciągłej pracy.

PREMIERA I CENA

Choć Indexy są już w przedsprzedaży, to ich premiere zaplanowano dopiero na 28 czerwca bieżącego roku. Na ten moment cena jest bardzo wysoka, cena Valve’owskich gogli wynosi 4699 złotych. Jednak ich posiadacze, prawdopodobnie będą musieli ulepszyć swoje PC’ty bo ich minimalne wymagania, często są maksymalnymi w naszych domowych stacjach – informacje dot. wymagań sprzętowych znajdziecie na stronie producenta.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu