Macbook Pro 15 = brak przelotu

Jakiś czas temu w sieci było sporo informacji na temat egzemplarzy Apple Macbooka Pro 15 z wadliwą baterią. Usterka miała dotyczyć kilku tysięcy egzemplarzy.

Na szczęście Macbook Pro 15 był sprzedawany między 2015 a 2017 rokiem. W związku z tym problem nie będzie powszechny. Osoby posiadające wyżej wymieniony model, mogą mieć problem z przelotem różnymi liniami lotniczymi. W związku z czym posiadacze Macbooków z wadliwym akumlatorem, bądź jeżeli u kontrolera zaistnieje obawa, że jest wadliwy, w najgorszym wypadku zostaniemy cofnięci i nie przelecimy. Jednak najczęściej laptop zostanie pozbawiony baterii i wyłączony, aby nie narazić pasażerów na niebezpieczeństwo. W sieci już pojawiają się różne komunikaty z linii lotniczych, które informują o takiej możliwości. Nie są znane dokładne dane co do liczby wadliwych egzemplarzy, jednak w czasie 2015-2017 ze sprzedaży wycofano ok. pół miliona laptopów. Niestety dane co do sytuacji w europie nie są znane. 

Jeżeli jesteście posiadaczami Apple Macbooka Pro 15, zachowajcie wszelkie środki ostrożności, aby zabezpieczyć baterie przed ewentualnymi problemami na lotnisku. Linie lotnicze najczęściej preferują całkowite jej wyjęcie, co dla niektórych osób może okazać się problemem.


Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

źródło: bloomberg